Avia włącza kolejne stacje do sieci

Spółka Unimot, notowany na GPW niezależny importer paliw, uruchomił kolejne cztery stacje pod marką Avia. Nowe obiekty działają w miejscowościach Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Lubartów i Sieradz.

Dwie pierwsze stacje Avia w Chorzowie i Dąbrowie Górniczej zlokalizowane są na południu Polski na terenie województwa śląskiego. Stacja w Chorzowie usytuowana jest przy ulicy Wieniawskiego niedaleko zajezdni tramwajowej i posiada 8 stanowisk tankowania w tym jedno dla pojazdów typu tir. Stacja oferuje podstawowe 3 paliwa: benzynę 95, olej napędowy i gaz LPG. Na terenie stacji znajduję się też nieduży sklep.

Znacznie większy obiekt to stacja Avia w Dąbrowie Górniczej, na terenie której znajduje się duży sklep z wydzieloną częścią restauracyjną. Stacja mieści się przy ulicy Walentego Roździeńskiego i posiada 9 stanowisk tankowania oraz parking dla pojazdów ciężarowych. Na terenie obydwu stacji znajdziemy bezpłatne WiFi, a stacje działają całą dobę.

Kolejna nowa stacja Avia zlokalizowana jest w miejscowości Sieradz przy ulicy Zakładników w województwie łódzkim. Stacja oferuje bardziej bogatą ofertę paliwową obejmującą benzynę 95 i 98, olej napędowy, gaz LPG, a już wkrótce będzie sprzedawała paliwo Premium Avia Diesel Gold. Stacja Avia w Sieradzu akceptuje także karty flotowe UTA, DKV, Avia oraz E100, posiada również na wyposażeniu odkurzacz i kompresor.

W odróżnieniu od poprzednich, nowa stacja Avia w Lubartowie położona jest nie w samej miejscowości, ale przy drodze krajowej nr 19 pomiędzy Lublinem, a Kockiem w województwie lubelskim. Podobnie jak stacja w Sieradzu znajdziemy tutaj bogatszą ofertę paliw oraz akceptację tych samych kart flotowych. Na terenie stacji znajduje się parking tir, myjnia dla samochodów osobowych oraz duży sklep w wydzieloną częścią restauracyjną w której poza standardową ofertą pozapaliwową dostępną na stacjach Avia, oferowane są ciepłe posiłki.

– Cieszymy się, że pomimo panującej pandemii koronawirusa udało nam się uruchomić zgodnie z planem kolejne stacje paliw pod marką Avia. Mogę także uchylić rąbka tajemnicy, że już wkrótce przed nami kolejne otwarcia stacji, które albo już przeszły rebrending i czekają obecnie na stosowne pozwolenia do rozpoczęcia działalności lub na których proces zmiany marki aktualnie jeszcze trwa. – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią Avia w Polsce i na Ukrainie.

– Dodatkowo koniec miesiąca kwietnia okazał się dla sieci Avia najlepszym dniem od początku pandemii koronawirusa w Polsce. Tego dnia zanotowaliśmy wzrost sprzedaży o 23 proc. względem okresu sprzed pandemii. Mam nadzieję, że to dobra prognoza na kolejne miesiące – dodaje Robert Nowek.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.