Citronex pojawi się w kolejnych lokalizacjach

Udostępnij artykuł
Robert Zarzecki, współwłaściciel Citronex, odpowiedzialny w firmie za segment floty i usług, w tym sieci stacji paliw, w obszernej rozmowie z naszą redakcją opowiedział o planowanych jeszcze w 2019 roku otwarciach kolejnych stacji sieci. Zapraszamy do lektury fragmentu wywiadu.


Cała rozmowa jest dostępna na łamach kwietniowego numeru magazynu “Stacja Benzynowa & Convenience Store” (str.14-19) – czytaj w bezpłatnej wersji elektronicznej – kliknij.

Citronex zarządza już siedmioma stacjami. Czy jeszcze w tym roku dołączą kolejne dwie lokalizacje?

Mam nadzieję, że tak się stanie. W Kątach Wrocławskich trwa budowa stacji, choć już nie tak dużej jak ta otwarta w marcu br. w Zgorzelcu. Mieści się przy węźle autostradowym na trasie Wrocław-Zgorzelec – jest bardzo dobrze widoczna z trasy, kierowcy nie muszą nadrabiać drogi. Będzie wyposażona w 12 stanowisk tankowania samochodów osobowych oraz pięć dla TIR-ów. W ofercie pozapaliwowej znajdzie się m.in.: restauracja Picaro, supermarket, ładowarki elektryczne, zaplecze sanitarne dla kierowców.

Czy będzie to lokalizacja o charakterze tranzytowym, czy podobnie jak nowy obiekt w Zgorzelcu, będzie stacją tranzytowo-miejską?

Kąty Wrocławskie są dużo mniejsze od Zgorzelca, natomiast bardzo dużo ludzi codziennie dojeżdża tamtą trasą do pracy, do Wrocławia. Jest tam bardzo duży ruch, być może nawet większy niż tu, przy granicy z Niemcami. A zatem potencjał sprzedażowy naszej nowej lokalizacji jest obiecujący.

A jednak inwestujecie w pięć stanowisk dla TIR-ów…

Tak, bo działamy przy autostradzie. Jednak większość kierowców zawodowych zazwyczaj tankuje tuż przed granicą. W Kątach Wrocławskich swoją ofertę chcemy skierować przede wszystkim do klientów lokalnych, mieszkańców okolicznych miejscowości.

Kiedy obiekt zostanie otwarty?

Myślę, że uda nam się wystartować 1 września br. Już teraz prace są bardzo zaawansowane.

A jak sprawy mają się w przypadku drugiej z budowanych stacji?

Kolejny obiekt, tym razem pod brandem BP, powstaje w Gubinie. Jesteśmy już w połowie prac i mamy nadzieję, że otworzymy tę stację w grudniu br. Przypomnę przy tej okazji, że oprócz rozwijania marki własnej Dyskont Paliwowy Citronex, współpracujemy od 2006 roku z BP – prowadzimy w zielono-białych barwach dwie stacje: w Żarskiej Wsi oraz w Mostkach.

(…)

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– KWIECIEŃ 2019 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 30.05.2019
Aktualizacja: 30.05.2019