Citronex Trans Energy: Rok 2023 daleki od stabilizacji

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS] W Citronex Trans Energy od początku przyjęliśmy strategię oparcia zaopatrzenia stacji o niezawodnych i stabilnych dostawców, w postaci koncernów krajowych oraz zagranicznych, działających na polskim rynku – mówi Andrzej Szczepański, kierownik operacyjny Citronex Trans Energy.

Andrzej Szczepanski Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT

Tak jak rok 2021 na polskim rynku paliw upłynął w cieniu i pod dyktando regulacji pandemicznych, tak w 2022 wszystkie na nim szanse i zagrożenia determinował konflikt zbrojny na Ukrainie. W dniu jego wybuchu, dosłownie w jednej chwili, należało sposób zarządzania stacjami paliw przestawić na zupełnie inne tory, biorąc pod uwagę zmienione otoczenie makroekonomiczne. Pewnie większość z nas pamięta ten dzień, kiedy to ceny na wyświetlaczach słupów zmieniały się nawet kilkukrotnie, a próby zaopatrzenie stacji w paliwa nie zawsze wieńczone były sukcesem. W takich przełomowych momentach następuje weryfikacja relacji łączących zarządzającymi stacjami paliw z wybranymi przez nich dostawcami.
W Citronex Trans Energy od początku przyjęliśmy strategię oparcia zaopatrzenia stacji o niezawodnych i stabilnych dostawców, w postaci koncernów krajowych oraz zagranicznych, działających na polskim rynku. Dzięki zawieranym z nimi kontraktom wolumenowym byliśmy w stanie nawet w najtrudniejszych pod względem zaopatrzenia i logistyki dniach zapewniać dostęp do produktu dla naszych klientów. Zarówno tych detalicznych, jak i flotowych.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2023
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT okladka


Spodziewamy się, że sytuacja na rynku paliwowym w roku 2023 w dalszym ciągu będzie daleka od stabilizacji. Nieprzewidywalność w sferze makroekonomicznej i geopolitycznej powoduje, że prognozowanie długoterminowe nie ma większego sensu. W Citronex Trans Energy zdecydowaliśmy się na kontynuację strategii wiązania się kontraktami wolumenowymi z największymi dostawcami na polskim rynku. Priorytetem dla nas jest zapewnienie stałego i stabilnego zaopatrzenia naszych stacji paliw, a tym samym zabezpieczenie paliwa dla naszych klientów.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 30.03.2023
Aktualizacja: 05.04.2023