DKV: Paliwo tańsze nawet o 10 proc.

Udostępnij artykuł

DKV nawiązało współpracę z siecią stacji prywatnych, które położone są w miejscach kluczowych dla transportu zagranicznego i oferują wysoki standard usług.

– Cena paliwa na tych stacjach ustalana jest z góry na okresy tygodniowe, pomaga więc wcześniej zaplanować wydatki – mówi Michał Bałakier, prezes DKV Euro Service.

Na terenie Polski jest to siedem stacji położonych na naszej zachodniej i południowej granicy oraz przy Autostradzie Wielkopolskiej. Na wszystkich obowiązuje jednakowa cena, podawana do wiadomości na początku każdego tygodnia.

System "Bottom-up" zapewnia ceny paliwa często zbliżone do stawek hurtowych. Widać to na przykładzie z połowy czerwca br., kiedy pojazdy tankujące na stacji w Świecku płaciły 4,49 zł za litr, a 60 km bliżej w Świebodzinie, w systemie "Bottom-up” tylko 4,16 zł za litr. Jeśli więc firma transportowa tankuje na wyjeździe z Polski 10.000 litrów, to oszczędności dzięki wyborowi stacji wynoszą aż 3 300 zł.

Tankowanie oleju napędowego po stawkach preferencyjnych dostępne jest dla wszystkich klientów DKV, bez żadnych dodatkowych formalności. Oprócz Polski, system ten funkcjonuje w Austrii (16 stacji) oraz na Węgrzech (4 stacje). Informacje o aktualnych stawkach oleju napędowego dostępne są dla zalogowanych klientów na stronie www.dkv-euroservice.pl w zakładce Serwisy online >> Tankowanie. Znajdują się tam bieżące ceny ON na wszystkich stacjach DKV w Polsce i w Europie. Odrębne zestawienie dotyczy stacji "Bottom-up".

Firmy, które podróżują za granicę, mogą też za pośrednictwem DKV odzyskać zapłacony tam podatek VAT, a to oznacza dodatkowe 13-18 proc. oszczędności na paliwie.

DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych DKV Card. Firma istnieje od 1934 r. i jest zarazem najstarszą i największą na drogach Europy organizacją serwisową. W Polsce współpracuje z siecią 3000 stacji paliw i 150 warsztatów. Jest tu bezpośrednio reprezentowana od 18 lat. DKV Card umożliwia bezgotówkowe tankowanie na stacjach różnych marek i dostęp do wielu usług dodatkowych, m.in. serwisów naprawczych, internetowych serwisów mapowych, doradztwa, kalkulatorów opłat drogowych, czy fakturowania netto i zwrotu zagranicznego VAT.
 

Opublikowano: 15.06.2010
Aktualizacja: 15.06.2010