E100 realizuje projekty pomocowe

Udostępnij artykuł

Firma E100 postanowiła podsumować zrealizowane w lipcu i sierpniu projekty pomocowe. Pomoc za pośrednictwem fundacji działających w Polsce oraz w Ukrainie trafiła do osób potrzebujących.

E100 pomaga

Wsparcie dla rodzinnych domów dziecka z obwodu charkowskiego

Rodzinne domy dziecka to instytucje, dzięki którym dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej otrzymują namiastkę domu. Wychowują się one w domowych warunkach i dostają uwagę i ciepło zastępczych rodziców. Obecnie, z powodu wojny, do tego typu miejsc trafia bardzo dużo podopiecznych. Często są to dzieci, które przez działania wojenne straciły rodziców, lub też zostały przeniesione z najbardziej zagrożonych rejonów kraju.

Od kilku miesięcy E100 współpracuje z ukraińską fundacją Blagodiynyy Fond Volontery DOROSLI-DITYAM, która opiekuje się rodzinnymi domami dziecka. To ona przekazuje firmie bieżące potrzeby tych placówek. Bardzo często rodzinom zastępczym brakuje środków na najpotrzebniejsze rzeczy takie jak ubrania, pościel czy meble. Potrzebne są też sprzęty do edukacji podopiecznych – laptopy, drukarki, tablety.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

STACJA BENZYNOWA maj czerwiec petrolnet

W lipcu E100 przekazała fundacji pieniądze na zakup sprzętu wspierającego edukację. Zakupionych zostało 10 drukarek oraz 16 tabletów. Sprzęt został już przekazany do 15 rodzin zastępczych.

Dodatkowo, każda z rodzin może za pośrednictwem fundacji zgłosić czego aktualnie jej brakuje. Odpowiadając na takie zgłoszenia przedstawiciele E100 zakupili w sierpniu łóżka piętrowe, materace, pralki, lodówki, zamrażalki, rowery, kuchenki gazowe, żywność oraz materiały budowlane potrzebne do przeprowadzenia najpilniejszych remontów.

Łącznie na wsparcie ofiar wojny w Ukrainie E100 przekazała w lipcu i w sierpniu 20 tys. euro.

źródło: E100

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 29.08.2023
Aktualizacja: 29.08.2023