E100 udostępni klientom mPay S.A. możliwość płatności za tankowanie

Udostępnij artykuł

Pod koniec grudnia 2023 roku E100, międzynarodowy dostawca m.in. kart paliwowych i usług związanych z transportem oraz spółka mPay S.A., polski dostawca rozwiązań z obszaru m-płatności podpisali umowę o współpracy. Wg tej umowy E100 udostępni w aplikacji mPay mechanizm umożliwiający płatność za zatankowane paliwo, przy dystrybutorze, z poziomu aplikacji, bez konieczności korzystania z terminali płatniczych. Obie firmy opracowały proces sprzedaży, który umożliwi wybór stacji paliw dostępnej w sieci E100 (stacje akceptujące płatności mobilne), potem wybór konkretnego dystrybutora i na koniec, po zatankowaniu, dokonania transakcji płatności z poziomu telefonu/aplikacji. Paragon lub faktura będą udostępnione elektronicznie.

stacja e100 godzieszow

Cieszymy się z nawiązania współpracy z mPay. Przede wszystkim dlatego, że to pierwsze rozwiązanie umożliwiające płatność za paliwo u naszego partnera, który buduje swoje portfolio usług, a my jesteśmy uzupełnieniem oferty aplikacji mPay. Po drugie to konsekwentna realizacji strategii firmy E100: chcemy dostarczać naszym klientom i partnerom usługi, które łączą mobilność, finanse i zaawansowane rozwiązania IT – mówi Michał Borkowski, Manager ds. sprzedaży i rozwoju współpracy z partnerami w E100.

Podpisanie umowy z firmą E100, to kolejny krok w rozwoju kompleksowej oferty dostępnej w aplikacji mPay, zarówno dla klienta B2C jak i B2B. W ciągu kilku miesięcy, które zajmie nam wdrożenie klienci mPay otrzymają możliwość opłacenia transakcji za tankowanie z poziomu aplikacji mPay jednym kliknięciem. Liczymy na mocny wzrost aktywności użytkowników, ponieważ podobna opcja związana z opłacaniem codziennych rachunków spotkała się z dużym zainteresowaniem. – komentuje Michał Sobień, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania projektami w mPay.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

Spółki zgodnie ustaliły plany wdrożeniowe na rok 2024, które dotyczą zarówno rozwoju segmentu B2C jak i oferty skierowanej dla Klienta B2B. W tym momencie klienci mPay będą mogli skorzystać z mobilnego sposobu rozliczenia tankowania bezpośrednio przy dystrybutorze na ponad 500 stacjach paliw, będących w sieci E100 gdzie płatności mobilne są akceptowane.

źródło: E100

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 10.01.2024
Aktualizacja: 10.01.2024