Ekoenergetyka: Szanse i wzywania dla rynku w obszarze elektromobilności

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS] Obecne stacje benzynowe przestały być jedynie punktem dystrybucji paliw kopalnych. Dziś są już częścią koncernów multienergetycznych, co otwiera przed nimi olbrzymie możliwości w kontekście rozwoju e-mobility. Z jednej strony, stacje te odgrywają kluczową rolę w kontekście ekologicznej transformacji, stanowiąc ważny element w walce z emisją szkodliwych gazów. Z drugiej strony, należy podkreślić, że ewolucja ta nie kończy się na pojedynczych punktach dystrybucji – mówi Justyna Śmielska-Saniuk, PR Manager w Ekoenergetyka-Polska.

Zgodnie z nowymi regulacjami Unii Europejskiej od 2035 r. nie będzie już możliwa rejestracja nowych samochodów z silnikami spalinowymi. Ministrowie państw Unii Europejskiej przyjęli zmianę rozporządzenia ws. poziomów emisji dwutlenku węgla w nowych autach wprowadzanych na europejski rynek.


Ostateczna wersja rozporządzenia nakłada na producentów samochodów obowiązek redukcji emisji z nowych samochodów osobowych o 55% i z vanów o 50% do 2030 roku. Liczy się emisja CO2 z całej floty sprzedawanych samochodów na unijnym rynku. W rezultacie producenci samochodów z dużymi silnikami benzynowymi lub Diesla będą musieli wprowadzać na rynek kolejne samochody z napędem wodorowym, elektrycznym lub opartym o paliwo syntetyczne. Od 1 stycznia 2035 roku redukcja emisji ze sprzedawanych nowych samochodów wyniesie 100%. W rezultacie producenci będą mogli wprowadzać na rynek wyłącznie samochody bezemisyjne.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa marzec kwiecien okladka tekst


To oznacza, że rynek samochodów elektrycznych będzie rozwijał się bardzo szybko, a wraz z tym będzie rosło zapotrzebowanie na infrastrukturę ładowania. Według raportu „Polish EV Outlook 2023”, rynek infrastruktury ładowania w Polsce ma dynamicznie rosnąć, osiągając liczbę blisko 100 tysięcy punktów ładowania w 2030 roku z zaledwie około 5 tysięcy punktów obecnie.
Ekoenergetyka zamierza skoncentrować swoje działania na sprzedaży stacji ładowania dla pojazdów osobowych, aby zrealizować swoje ambitne cele. W 2023 roku spodziewa się, że wpływy z tej części rynku stanowić będą połowę przychodów firmy, a w kolejnych latach planuje dalszy wzrost.

Dziś Ekoenergetyka jest jednym… Cały artykuł publikujemy w Stacji Benzynowej & Convenience Store marzec-kwiecień 2023. Kliknij, aby zapoznać się z pełną treścią.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 20.06.2023
Aktualizacja: 20.06.2023