Ekopol Górnośląski Holding będzie rozwijać sieć mikrostacji

Udostępnij artykuł

Firmy transportowe, zakłady usługowe i komunalne, wreszcie przedsiębiorstwa produkcyjne i składy opału są użytkownikami 350 mikrostacji, w których tankuje ponad 21 tys. różnego rodzaju pojazdów i maszyn. Dwupłaszczowe zbiorniki do magazynowania oleju napędowego wyposażone są w układy dystrybucyjne zarządzane technologią MS Prime pod marką Mikriostacje.PL. W ubiegłym roku sieć powiększyła się o 45 nowych użytkowników technologii. W tym – o kolejnych 30. Ich obsługę zapewnia flota 400 cystern.

ekopol mikrostacje

Stacje działają na terenie całego kraju, choć najwięcej mamy ich zlokalizowanych w województwach śląskim i małopolskim. Zdarza się, że na życzenie naszego partnera zbiornik jest przystosowany do wydawania nie tylko oleju napędowego, lecz także AdBlue – podkreśla Andrzej Piecuch, prezes zarządu spółki Ekopol Górnośląski Holding. – W ciągu ostatnich miesięcy, w których na rynku reglamentowane były dostawy diesla, skupialiśmy się na zabezpieczeniu zarówno jego ilości, jak i dogodnych warunków cenowych dla naszych obecnych klientów kosztem rozwijania sieci. To była świadoma decyzja, podyktowana naszymi zobowiązaniami wobec tych, którzy od lat ufają naszej solidności i jakości świadczonych przez nas usług. Czas pokazał – i chcemy to wykorzystać – że prawdziwe bezpieczeństwo dostaw warto budować, opierając się na własnej bazie paliw. Zwłaszcza wtedy, kiedy zdarzają się sytuacje, które uważaliśmy za nieprawdopodobne i niemożliwe. Skoro jednak zdarzyły się raz, nic ani nikt nie zagwarantuje nam, że nie powtórzą się w najbliższej przyszłości. Rynek docenia niezależność i my chcemy to zdyskontować. Zarówno oferując nasze mikrostacje, jak i gwarantując dostawy paliw – zapewnia prezes Piecuch.

Szeroka oferta

Spółka ze Śląska oferuje zbiorniki o pojemnościach 430–5000 l, przeznaczone do bezpiecznego magazynowania oleju napędowego. Wśród jej klientów dominują firmy, które zużywają kilkaset tysięcy litrów miesięcznie, ale nie brakuje i takich, których zapotrzebowanie miesięczne wynosi niespełna 1000 l.

Dla każdego mamy odpowiednią ofertę, tak by instalacja i świadczone usługi spełniały jego oczekiwania. Najczęściej wybieranym przez większe podmioty zbiornikiem jest ten o pojemności 5000 l, mniejsze firmy zaś decydują się na 2500 l. Zbiorniki z technologią zarówno sprzedajemy na własność, jak i przekazujemy do używania, oferując świadczenie usług w opcji abonamentowej – wyjaśnia prezes. – Dodatkowym, opcjonalnym elementem mikrostacji jest zadaszenie fotowoltaiczne MikroSunBOX, które jest w stanie uniezależnić ją od zewnętrznych źródeł energii. W tej konfiguracji możliwe jest zlokalizowanie zbiornika i zarazem punktu tankowania praktycznie w każdym miejscu. Nasz klient może także skorzystać z nowego zakresu technologii, pozwalającego na inteligentne zarządzanie bramami czy szlabanami – i bez kupowania czegokolwiek podłączyć technologię do tego, co ma, by stworzyć ze starych, sterowanych np. pilotami bram nowoczesne systemy zarządcze – zapewnia prezes Piecuch.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

Spółka zamierza nadal rozwijać sieć mikrostacji. W przyszłym roku firma planuje wprowadzenie na rynek kolejnych urządzeń i funkcjonalności w ramach technologii MS Prime. Liczy, że dzięki tym zmianom poszerzy grupę docelową. Negocjowane są też kolejne kontrakty paliwowe, które tak jak w latach ubiegłych mają zagwarantować stabilność i bezpieczeństwo pod względem dostępności produktu, co umożliwi zapewnienie klientom najlepszej oferty.

źródło: Ekopol Górnośląski Holding

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 19.12.2023
Aktualizacja: 22.12.2023