Ekopol rozbudowuje sieć mikrostacji

Udostępnij artykuł

 
Nowe obiekty zostały zlokalizowane w: Pyrzowicach, Mierzęcicach, Miasteczku Śląskim, Rudzie Śląskiej, Młynkach(Końskowała), Starogardzie Gdańskim, Gliwicach, Kędzierzynie Koźlu, Jarocinie, Tarnowskich Górach, Leżajsku, Bielsku Podlaskim, Boronowie oraz Ciasnej.

Mikrostacje zostały posadowione m.in. dzięki przyznanej w październiku 2009 r. dotacji w kwocie 750 tys. zł na wdrożenie innowacyjnego systemu dystrybucji paliw w województwie śląskim. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2007-2013.

Projekt zostanie zrealizowany do 30 kwietnia 2011 roku, a jego całkowita wartość wyniesie 1 830 000 zł. Wdrożenie tego przedsięwzięcia przyczyni się do zwiększenia liczby mikrostacji Ekopolu, na terenie województwa śląskiego, o kolejne 20 obiektów.

– W ciągu minionych kilku miesięcy nasze działania skupiliśmy głównie na terenie Górnego Śląska. Dostrzegamy w tym regionie duży potencjałem rozwoju, który dodatkowo wzmacniają aktualnie realizowane programy rozbudowy infrastruktury drogowej. W dalszej kolejności zamierzamy zwiększyć ilość mikrostacji w pozostałych regionach kraju. Aktualnie sieć stacji paliwowych obsługiwanych przez spółkę wynosi 151 punktów. Docelowo planujemy budowę zwartej sieci mikrostacji, która umożliwi tankowanie paliwa naszym klientom na terenie całego kraju. Dzięki temu będą oni mogli zaopatrywać się w paliwo w cenie hurtowej. Możemy zaproponować niższą cenę, ponieważ system informatyczny, który zastosowaliśmy umożliwia zdalną obsługę sieci mikrostacji, dzięki czemu znacznie ograniczyliśmy koszty jego funkcjonowania – mówi Andrzej Piecuch, prezes zarządu Ekopolu Górnośląskiego Holdingu S.A.

System informatyczny wdrożony przez spółkę umożliwia pełną kontrolę w trybie online wszystkich mikrostacji, a także rozliczenie eksploatacyjne kierowców, operatorów, środków transportowych oraz tankujących maszyn i urządzeń Na rzecz swoich mikrostacji Ekopol świadczy również usługi logistyczne. Rozwojowi sieci mikrostacji towarzyszy jednoczesna rozbudowa zaplecza umożliwiającego zwiększenie dystrybucji paliw i biopaliw. W kwietniu 2009 r. spółka rozpoczęła dystrybucję uszlachetnionego oleju napędowego Ekopol Premium i Ekopol B20 w obiektach TanQuid Polska Sp. z o.o. w Radzionkowie. Spółka planuje produkcje na poziomie 50 tys. ton biopaliw rocznie.

Ekopol Górnośląski Holding S.A. istnieje na rynku od 1989 roku i jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem produkcyjno – handlowo – usługowym, które prowadzi działalność na terenie całego kraju, a także za granicą. Odbiorcami produktów, towarów i usług spółki jest około 1000 firm, z czego 250 stanowi grono jej stałych klientów. Aktualnie Ekopol jest liderem wśród dostawców paliw dla firm z sektora MSP. Ogromny wzrost potencjału spółki znalazł swoje odzwierciedlenie m.in. w debiucie na rynku NewConnect, który nastąpił 27 sierpnia 2008 r.
 

Opublikowano: 21.06.2010
Aktualizacja: 21.06.2010