Elocity i E-way24 będą współpracować

Udostępnij artykuł

Do grona firm, które rozwijają swój biznes w oparciu o technologię Elocity w modelu White Label dołączył właśnie E-way24. Spółka ma opracowaną strategię, zgodnie z którą w ciągu najbliższych 18 miesięcy polscy miłośnicy elektromobilności będą mogli korzystać z sieci nowych stacji DC.

Elocity DKV Mobility

Budujemy zespół specjalistów do spraw pozyskiwania terenów, skupiając się przy tym na najlepszych lokalizacjach. Chcemy, aby nasze stacje pojawiały się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, w sąsiedztwie centrów handlowych jak również centrów biznesowych. Jednym z naszych kluczowych założeń jest zapewnienie firmom łatwego dostępu do szybkich stacji ładowania. Widzimy, że szybko wzrasta popyt na usługi ładowania, a tym samym rośnie tempo elektryfikacji flot – mówi Leszek Wysocki, prezes zarządu E-way24.

Jak podkreśla prezes E-way24, to właśnie floty oraz transport ostatniej mili będą w dużej mierze rozwijać elektromobilność w Polsce. Firmy widzą bowiem biznesowe zalety płynące z przejścia na pojazdy elektryczne, zwłaszcza w branżach, gdzie kierowcy pokonują do 150 km dziennie. Oprogramowanie do zarządzania stacjami sieci E-way24 dostarczy firma Elocity.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

STACJA BENZYNOWA maj czerwiec petrolnet

Zdajemy sobie sprawę, że nasz plan rozwoju jest ambitny i przebiega on zgodnie ze wszystkimi wstępnymi założeniami. Budując naszą sieć współpracujemy tylko z solidnymi i doświadczonymi Partnerami. Dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z Elocity. Poprzedziliśmy ją oczywiście dokładną analizą rynkową. Rekomendacje,  otwarte podejście oraz profesjonalizm w działaniu zdecydowały o wyborze Elocity na naszego Partnera biznesowego – mówi Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. technicznych E-way24.

Elektromobilność w Polsce to temat wciąż nowy, choć coraz bardziej popularny. Współtworzymy go od 2017 roku i z tej perspektywy widzimy zmiany zachodzące na rynku EV. Cieszę się, że jesteśmy w takim momencie rozwoju, że nie tylko sami nabieramy coraz większego doświadczenia, ale też możemy dzielić się nim z nowymi firmami, które wspieramy technologicznie – dodaje CEO Elocity Michał Baranowski.

Pierwsze stacje z brandem E-way24 pojawią się na terenie całej Polski do końca 2023 roku, a ich uruchomienie planowanie jest na początek 2024 roku. Firma współpracuje między innymi ze znanymi stacjami benzynowymi, sieciami handlowymi, hotelami i restauracjami. Niedawno podpisała umowę o współpracę z siecią sklepów Topaz. Planuje również stworzenie hubów ładowania, do których dołączone zostanie ok. 10% z stacji DC deklarowanych w ciągu najbliższych 3 lat.

źródło: Elocity

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 24.08.2023
Aktualizacja: 24.08.2023