Energea z nowym kontraktem

Udostępnij artykuł
Warszawska spółka Energea, zajmująca się obrotem petrochemikaliami, potwierdziła zawarcie kontraktu na regularne dostawy PTA (Oczyszczonego Kwasu Teraftalowego) do czeskiego kontrahenta. Pierwsza dostawa – ponad 3000 ton – ma być zrealizowana w lipcu 2019. Część produktu ma pochodzić od polskich producentów. W przypadku zwiększenia zapotrzebowania spółka zamierza zakontraktować dodatkowe ilości m. in. u PKN Orlen.

Energea pozyskała na przełomie 2018/2019 kilku znaczących odbiorców PTA i innych produktów chemicznych i upatruje w tym segmencie znaczącego wzrostu traktując go jako bardziej perspektywiczny i wysokomarżowy niż dostawy do krajowych kontrahentów.

Energea Sp. z o.o. jest dystrybutorem paliw płynnych pochodzących z grupy Orlen oraz traderem i importerem petrochemikaliów i chemikaliów.

Energea jest częścią międzynarodowej grupy, której roczny obrót samymi tylko chemikaliami przekracza 100 mln USD zaś do grona jej dostawców i kontrahentów należą:
Gunvor, Sibur, Litasco, Bashneft, Polymir, Gazprom Neftekhim Salavat, Surgutneftegaz, Kazanorgsintez oraz szereg innych koncernów europejskich i koreańskich. Zagraniczne podmioty z grupy w przeszłości były zaangażowane w SPOTowe dostawy ropy naftowej z Mongolii do Chin drogą kolejową w czym wybitnie pomogły kontakty zawarte przy okazji misji gospodarczej dla polskich przedsiębiorców organizowanej przez Prezydenta RP.

Część produktów chemicznych sprowadzana była do Europy po raz pierwszy w historii, przy czym podmioty z grupy do której należy Energea samodzielnie dokonywały rejestracji REACH importując produkty z Rosji pod własną marką.

Trzon zespołu spółki wywodzi się ze struktur Mercuria Chemicals.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 04.03.2019
Aktualizacja: 09.05.2019