Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS zatrzymali 28 tysięcy litrów nielegalnego paliwa

Udostępnij artykuł
Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej przerwali proceder nielegalnego obrotu wyrobami ropopochodnymi. Wartość rynkową zatrzymanego towaru oszacowano na ok. 135 tys. złotych.

W wyniku prowadzonych czynności operacyjno-rozpoznawczych funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ustalili, że w okolicach Grudziądza odbywa się nielegalna dystrybucja produktów ropopochodnych.

Podjęte działania doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku kilku osób przepompowujących paliwo z pojemników typu mauser, znajdujących się na naczepie ciągnika siodłowego, bezpośrednio do autocystern. Ustalono, że paliwo nie zostało zgłoszone w systemie monitorowania drogowego towarów SENT, a jego magazynowanie i przeładowywanie odbywało się poza składem podatkowym.

Funkcjonariusze pobrali próbki paliwa do badania oraz zabezpieczyli naczepę wraz z towarem i autocysterną do dalszego postępowania. W związku z ujawnionym procederem wszczęte zostało dochodzenie. Za nielegalne wprowadzanie do obrotu paliwa organizatorom procederu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.03.2019
Aktualizacja: 05.03.2019