Godło “Teraz Polska” dla rafinerii Jedlicze

Udostępnij artykuł

Technologia, której współwłaścicielem – obok Rafinerii Nafty Jedlicze S.A. – jest Instytut Nafty i Gazu w Krakowie – otrzymała to wyróżnienie w kategorii "Przedsięwzięcia Innowacyjne".

Wręczenie godła odbyło się podczas uroczystej Gali Jubileuszowej XX Edycji Konkursu „Teraz Polska”, która odbyła się w dniu 24 maja br. Warszawie w Tetrze Wielkim – Operze Narodowej.

Rafineria Nafty Jedlicze S.A. w Jedliczu jest jedną z najstarszych rafinerii ropy naftowej na ziemiach polskich. Jej większościowym akcjonariuszem jest Polski Koncern Naftowy Orlen S.A., posiadający 75 proc. akcji.
Przedmiotem działalności spółki jest regeneracja olejów przepracowanych w kierunku wysokojakościowych baz olejowych, produkcja i sprzedaż olejów opałowych o niskim poziomie siarki oraz produkcja i sprzedaż rozpuszczalników organicznych spełniających najwyższe, światowe standardy jakościowe.

Spółka od 1963 roku specjalizuje się w przemysłowym zagospodarowaniu olejów przepracowanych (odpadowych), poprzez ich regenerację do olejów bazowych. Od 2001 roku proces regeneracji prowadzony jest na instalacji hydrorafinacji – jednej z najnowocześniejszych tego typu instalacji w Europie, spełniającej najwyższe wymogi Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska. Instalacja ta pozwala nam na produkcję olejów bazowych, o jakości spełniającej wymagania stawiane dla olejów bazowych grupy I+, a także olejów opałowych o zawartości siarki poniżej 0,01 proc.

Ponadto Rafineria Jedlicze jest znanym i cenionym producentem olejów opałowych ciężkich, spełniających rygorystyczne wymogi w zakresie poziomu zawartości siarki i azotu. W 2006 roku Spółka rozpoczęła również, we współpracy z PKN Orlen S.A., produkcję lekkiego oleju opałowego Ekoterm Plus.
 

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010