Grupa Orlen pomaga uchodźcom z Ukrainy

Udostępnij artykuł

Grupa Orlen aktywnie zaangażowała się w pomoc humanitarną skierowaną do uchodźców z Ukrainy. W ramach działań społecznych przygotowano ogrzewane namioty przy granicy polsko-ukraińskiej, w których dostępne są ciepłe przekąski i napoje. Przekazano również ponad 30 tysięcy litrów paliwa dla miasta Przemyśl do wykorzystania w ramach pomocy uchodźcom. Już ponad 30 osób, w tym przede wszystkim matki z dziećmi, jest pod opieką PKN Orlen w obiektach hotelowych. Koncern udostępnił je w Płocku dla potrzebujących. Grupa Orlen odpowiedziała też na apel kolejarzy i wspólnie z PKP Intercity, przekazała żywność ze stacji paliw dla ludności cywilnej w Kijowie.

Orlen

– Pomoc humanitarna dla uchodźców z Ukrainy płynie z całej Grupy Orlen. Obok spółek we wsparcie zaangażowali się sami pracownicy, realizując projekty w ramach wolontariatu pracowniczego. Takie oddolne inicjatywy są szczególnie cenne, bo udowadniają, że solidarność w trudnych sytuacjach jest naszą mocną stroną. Wszystkie realizowane działania koordynowane są przez Fundację Orlen. Chcemy aby pomoc była kompleksowa i ukierunkowana na najpilniejsze potrzeby – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Na stacjach sieci w Hrubieszowie, Zamościu, Radymnie i Ustrzykach Dolnych postawiono ogrzewane namioty. Uchodźcy będą mogli w nich odpocząć, posilić się i napić gorącej kawy i herbaty. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, płocki koncern dostarczył również łącznie ponad 3 tysiące ogrzewaczy. Ponadto przekazał 10 tysięcy kocy termicznych na przejścia graniczne w Zosinie, Dołhobyczowie oraz Hrebenne.

Paliwo Orlen dla Przemyśla

W ramach wsparcia działań na rzecz uchodźców z Ukrainy, Grupa Kapitałowa przekazała również ponad 30 tysięcy litrów paliwa do miasta Przemyśl. Zostanie ono wykorzystane w transporcie osób przekraczających granicę w Medyce i udających się do punktów recepcyjnych w Przemyślu. Posłuży również do zasilenia agregatorów prądotwórczych i ogrzania namiotów, w których zatrzymują się uchodźcy, oczekując na transport do miejsca docelowego.

Wolontariat pracowników

W pomoc uchodźcom z Ukrainy zaangażowali się aktywnie także pracownicy Grupy Orlen w ramach wolontariatu. W wielu lokalizacjach zorganizowana została zbiórka darów rzeczowych. Trafiają one do Ukraińców przybywających do Polski, zostaną też przekazane przez Fundację Orlen w konwojach humanitarnych na Ukrainę. W ramach wolontariatu pracowniczego na rzecz uchodźców z Ukrainy, istnieje możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych od Fundacji Orlen.

PKN Orlen rozpoczął również akcję w ramach programu lojalnościowego Vitay. Za każde 1000 punktów Vitay przekazane przez użytkowników, Fundacja Orlen przeznaczy 5 zł na pomoc Ukrainie, a za każde 5000 punktów – 25 zł.

Grupa Orlen, organizując pomoc dla uchodźców, jest w stałym kontakcie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Źródło: PKN Orlen

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 04.03.2022
Aktualizacja: 04.03.2022