Grupa Unimot będzie rozwijać działalność w branży paliw lotniczych

Udostępnij artykuł

Spółka Partners4Sky, której 75 proc. udziałów nabyła w kwietniu 2023 r. Grupa Unimot, zmieniła nazwę na Unimot Aviation. Będzie ona prowadziła działalność w obszarze obrotu paliwami lotniczymi pod szwajcarską marką Avia, którą Grupa Unimot rozwija na polskim rynku od 2017 r. Obecnie Unimot Aviation sprzedaje paliwo lotnicze do firm i osób prywatnych posiadających śmigłowce lub małe statki powietrzne, ale w ramach Grupy Unimot zamierza sukcesywnie rozszerzać swoją działalność.

unimot aviation petrolnet

Spółka Partner4Sky, która działa już pod nazwą Unimot Aviation, powstała w 2020 r. po wyjściu z polskiego rynku jedynego niezależnego operatora paliw lotniczych. W sierpniu 2021 r., po otrzymaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń i koncesji, rozpoczęła pierwsze tankowania na lotnisku w Krakowie i Katowicach.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

STACJA BENZYNOWA maj czerwiec petrolnet


W styczniu 2022 r. skupiła się na rozwoju sprzedaży paliwa lotniczego JET A poza lotniskami objętymi kontrolą Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zawieszając działalność w obszarze lotnictwa pasażerskiego.

Cieszymy się, że mamy w Grupie Unimot kolejną spółkę, która rozszerza nasze kompetencje w branży paliwowej – tym razem o rynek paliwa lotniczego. Liczymy na to, że zgodnie z przedstawionymi planami rozwojowymi, przy wsparciu finansowym Grupy Unimot, będzie rozszerzać swoją działalność i powróci do działalności w lotnictwie pasażerskim. W Polsce funkcjonuje obecnie 14 lotnisk publicznych i 60 lotnisk aeroklubowych, więc jest to duży potencjał rynkowy do zagospodarowania i tym samym nowe źródło naszego dodatkowego zysku EBITDA – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A.

Unimot Aviation posiada pojazd do tankowania statków powietrznych z możliwością dozowania dodatków, co pozwala oferować usługi tankowania paliwem o specyfikacji JP8. Współpracuje również z podmiotami zużywającymi naftę lotniczą (JET A 1) w procesach technologicznych lub oferujących serwis silników lotniczych.

źródło: Unimot

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 02.08.2023
Aktualizacja: 03.08.2023