Hubert Koziński: Huzar inwestuje w punkty wymiany walut

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS] – Ze względu na napływ do Polski dużej liczby osób z zagranicy postanowiliśmy wprowadzić na wybranych stacjach punkty wymiany walut. Dzięki temu rozwiązaniu z całą pewnością wielu naszych partnerów zdobędzie nowych klientów – powiedział Hubert Koziński, koordynator ds. rozwoju i handlu w sieci PSP Huzar w wywiadzie, który ukazał się na łamach majowego wydania magazynu „Stacja Benzynowa & Convenience Store”.
Od lewej: Edwin Kaniuk redaktor naczelny magazynu “Stacja Benzynowa & Convenience Store” oraz Hubert Koziński, koordynator ds. rozwoju i handlu w sieci Polskie Stacje Paliw Huzar

[…]

Czy punkt wymiany walut to rozwiązanie rekomendowane dla wszystkich partnerów Huzar?

Tak, zachęcamy do tego wszystkich właścicieli naszej sieci. Zarówno urzędowe dane, jak i te zbierane przez niezależne podmioty, wskazują, że w każdym regionie naszego kraju przebywa i pracuje coraz więcej cudzoziemców, w tym szczególnie obywateli Ukrainy. Klienci, którzy zdecydują się przyjechać na stację, by wymienić walutę, potencjalnie mogą skorzystają także z innych usług dostępnych w ofercie.

Czy na którymś z Huzarów już działa punkt wymiany walut?

Usługa jest już dostępna na około dziesięciu stacjach.

Jak na to zareagowali lokalni konsumenci, czy zainteresowanie usługą jest duże?

Docierają do nas bardzo pozytywne opinie. Informacje o kantorach na naszych stacjach rozchodzą się pocztą pantoflową i przybywa klientów, którzy odwiedzają stacje z myślą o wymianie walut. Oczywiście nigdy nie będzie to core’owy biznes, ale jedna z pożądanych usług dodatkowych. W mniejszych miejscowościach, w pobliżu których działają nasze stacje, trudno znaleźć kantor, dlatego zazwyczaj ich mieszkańcy muszą korzystać z usług banków, których znowu też nie jest tak wiele. Szybkość obsługi czy nawet kurs wymiany na stacji może być konkurencyjny wobec tego typu placówek.

A jakie jest nastawienie właścicieli stacji Huzar wobec inwestowania w inne usługi dodatkowe, takie jak np. odbiór paczek w sklepie, paczkomaty itp.?

Na kilku naszych stacjach już działają paczkomaty. Rozpoczęliśmy rozmowy z nowym podmiotem, który umożliwia zainstalowanie automatów do odbioru paczek i współpracuje z dostawcami usług kurierskich. Przypuszczam, że nowe automaty w pierwszej lokalizacji zostaną udostępnione klientom jeszcze w tym roku, pod koniec wakacji. W kolejnych lokalizacjach powinny pojawić się w IV kwartale br.

[…]

Pełna treść obszernego wywiadu jest dostępna na łamach wydania
STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE: maj 2019
> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 19.09.2019
Aktualizacja: 19.09.2019