Kierownik Citronex: Zamierzamy stale powiększać własną sieć

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS! RAPORT 2020!] Druga połowa 2019 roku oraz początek 2020 roku były rekordowe dla Citronexu pod względem wysiłku inwestycyjnego. W tym czasie sieć pod logo Dyskont Paliwowy powiększyła się o trzy duże obiekty: drugą stację w Zgorzelcu oraz obiekty w Kątach Wrocławskich i Iłowej.
Komentarz Andrzeja Szczepańskiego, kierownika operacyjnego Citronex ukazał się na łamach publikacji STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020

Poza naszą siecią oddaliśmy również do dyspozycji klientów franczyzową stację paliw BP zlokalizowaną przy przejściu granicznym w Gubinku. To koleje przejście graniczne, przy którym zaznaczamy naszą obecność.

Zamierzamy oczywiście stale powiększać własną sieć detaliczną. Wciąż poszukujemy nowych możliwości inwestycyjnych i rozwojowych, czy to w postaci działek pod budowę przyszłych obiektów, czy też poprzez przejmowanie obiektów już istniejących. Pracujemy również nad opracowaniem szczegółów oferty franczyzowej, która może stać się interesującą alternatywą dla tych przedstawianych przez sieci koncernowe. Widzimy olbrzymi potencjał drzemiący w naszej marce oraz kryjącymi się pod nią rozwiązaniami.

Regulacje wprowadzone w obliczu pandemii wymusiły oczywiście konieczność zastosowania na naszych obiektach ekstraordynaryjnych rozwiązań oraz podjęcia działań, które nie miały wcześniej precedensu. Chociaż nie skorzystaliśmy ze wsparcia jakiejkolwiek tarczy, udało nam się przejść przez ten okres bez większych perturbacji. Dodatkowym obciążeniem, związanym z wprowadzonymi obostrzeniami, jest koncentracja naszych operacji w pobliżu zachodniej granicy, która przez dość długi okres czasu była praktycznie zamknięta. Obecnie obroty wróciły już do normy i mamy nadzieję, że nie będzie powrotu do drastycznych obostrzeń z początków pandemii.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Wszelkie przedsięwzięcia Citronex charakteryzują się innowacyjnością. Nie inaczej jest w przypadku stacji paliw, które w naszym przekonaniu są w stanie wyróżnić się na nasyconym rynku tylko poprzez atrakcyjną ofertę pozapaliwową. Dlatego stale rozwijamy wszelkie dodatkowe usługi, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów. Przy stacji BP w Żarskiej Wsi, w pobliżu przejścia granicznego w Jędrzychowicach, oddaliśmy do ich dyspozycji jedyny w Polsce w pełni zautomatyzowany, strzeżony parking dla samochodów ciężarowych. Wszelkie czynności związane z rezerwacją miejsc oraz zapłatą za usługi można przeprowadzić zdalnie. Oczywiście możliwy jest również tradycyjny sposób zapłaty.

W odpowiedzi na stale rosnące zainteresowanie elektromobilnością, w najbliższym czasie na obiektach w Kątach Wrocławskich i Zgorzelcu uruchomimy ultraszybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych. Jeszcze w tym roku odpowiemy również na potrzeby zarządzającymi flotami, w których znajdują się samochody zasilane gazem LNG. Przy naszym Dyskoncie w Zgorzelcu powstaje stacja LNG, na której możliwe będzie tankowanie czterech ciężarówek jednocześnie. Zbiorniki będą mieć pojemność 80 metrów sześciennych, a ich wysokość osiągnie 16 metrów!

Jak widać nie zwalniamy tempa! Jestem przekonany, że w przyszłorocznym Raporcie będę mógł napisać o kolejnych innowacyjnych projektach realizowanych w ramach sieci Dyskont Paliwowy Citronex.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 08.10.2020
Aktualizacja: 08.10.2020