Lotos chce lepiej chronić stacje CODO

Udostępnij artykuł
Aby zadbać o bezpieczeństwo pracowników i klientów, a także zabezpieczyć oferowany w sklepach Lotos asortyment, spółka Lotos Paliwa opublikowała zapytanie ofertowe dotyczące monitoringu sygnałów alarmowych / napadowych i ochrony fizycznej na stacjach CODO Lotos – ustaliła redakcja portalu Petrolnet.pl.

Spółce zależy przede wszystkim na ochronie fizycznej na stacjach własnych Lotos – obecnie jest to 306 obiektów rozproszonych na terenie całego kraju. Ta usługa będzie świadczona przez usługodawcę doraźnie, w ramach potrzeb danej stacji, po uprzednim zleceniu.

Ponadto Lotos chce rozszerzyć usługę ochrony fizycznej na trzy stacje typu MOP, która tym razem miałaby być świadczona codziennie w zakresie i ramach czasowych określonych przez Lotos.

W ramach dwóch innych stacji kontrahent będzie prowadził monitoring sygnałów alarmowych (włamaniowych).

Do zadań kontrahenta będzie również należało monitorowanie sygnałów pochodzących z systemów antynapadowych i podejmowanie działań przez grupy interwencyjne (dotyczy to 306 stacji własnych Lotos).

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2018 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Lotos Paliwa dodatkowo planuje zainstalować na ok. 130 wybranych stacjach własnych specjalne przyciski połączone zdalnie ze stacją monitorowania usługodawcy – czyli w ramach tzw. systemu „dead man”. Dzięki temu pracownik stacji, pełniący jednoosobową zmianę nocną w określonych interwałach czasowych będzie naciskał przycisk, podkreślając tym samym, że jest na stanowisku pracy. W przypadku braku użycia przycisku będzie załączana sygnalizacja dźwiękowa przypominająca pracownikowi o konieczności podjęcia działania. Ostatecznie, brak użycia przycisku „dead man” będzie skutkowała wysłaniem grupy interwencyjnej na stację paliw.

Po przeprowadzeniu prekwalifikacji spółka udostępni oferentom, zaproszonym do udziału w kolejnym etapie, dodatkowe materiały szerzej opisujące temat postępowania.

Przyjmowanie ofert rozpocznie się 16 listopada br. o godz. 11:00, a zostanie zakończone 19 listopada br. o godz. 12:00.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 08.11.2018
Aktualizacja: 08.11.2018