Łyk dobrej energii na Amic

– W Amic Energy doskonale zdajemy sobie sprawę, że stacja to nie tylko miejsce, gdzie tankuje się samochód, lecz także przestrzeń, w której kierowca ładuje swoje baterie przed podróżą – napisała na łamach ostatniego wydania magazynu Stacja Benzynowa & Convenience Store Joanna Chodakiewicz, Senior Category Manager Amic Energy w Polsce.

Ta podróż nie musi być długa i prowadzić na drugi koniec kraju. Równie często gościmy klientów, którzy zatrzymują się u nas w drodze do pracy; wstępują, żeby umyć samochód przed weekendowymi odwiedzinami u znajomych lub aby zrobić drobne zakupy, a w strefie Food Point zjeść Hot Doga, kanapkę i napić się kawy.

Od kilku lat obserwujemy zmiany w rynku spożycia kawy. Z badania Cafe Monitor ARC Rynek i Opinia wynika, że już 51 proc. Polaków pije kawę poza domem. Polski konsument coraz częściej sięga po swój ulubiony napój nie w kawiarni czy restauracji, ale w kącikach kawowych na stacjach paliw (aż 71 proc. respondentów). To najbardziej przystępny format, a realizowany przez nas model convenience store doskonale wpisuje się w ten trend rynkowy. Klient sięga po kawę dostępną całodobowo w dogodnych i często odwiedzanych punktach.

Odpowiadając na potrzeby klientów, zapewniamy bogatą ofertę kawową na każdej naszej stacji i utrzymujemy wysoki, jednolity standard w sieci. Założenia naszego konceptu kawowego realizujemy zarówno na stacjach położonych przy trasach szybkiego ruchu, jak i zlokalizowanych wśród miejskich osiedli. W ten sposób budujemy spójny koncept sklepu, a nasz brand Food Point jest coraz lepiej postrzegany na rynku, czego odzwierciedleniem są wyniki sprzedaży.

Żeby sprostać nawet najbardziej wymagającym gustom klientów, w 2019 roku po przeprowadzeniu szerokich i szczegółowych testów podjęliśmy decyzję o zmianie ziarna kawowego. Nasza propozycja to wyselekcjonowana mieszanka aksamitnej Arabiki i wyrazistej Robusty o typowo włoskim smaku i charakterze.

W ubiegłym roku przeprowadziliśmy również proces przetargowy, w którym wytypowaliśmy dostawcę ekspresów na nasze modernizowane stacje. Szczególną uwagę skupiliśmy na tym, żeby zapewnić naszym klientom ofertę kaw mlecznych zgodnych z rynkowymi trendami. Zdecydowaliśmy się na dystrybutora, będącego pionierem w dziedzinie systemów spieniających mleko, który jest jednym ze światowych liderów w produkcji automatycznych ekspresów do kawy. Wymieniliśmy ekspresy kawowe na modele z najwyższej półki, z których jakość kaw, zwłaszcza mlecznych, jest nie do podważenia.

Wybraliśmy urządzenia, które są nowoczesne, w pełni profesjonalne i niezawodne, a jednocześnie intuicyjne i proste w obsłudze. Producent wybranych przez nas ekspresów zapewnia najbardziej innowacyjny i opatentowany system, dzięki któremu uzyskujemy piankę o idealnie gładkiej, kremowej i aksamitnej teksturze. Sekret jakości tej pianki tkwi w sposobie spieniania mleka, które poddawane jest działaniu powietrza, a nie pary wodnej. Śmiało możemy powiedzieć, że to najlepsza na rynku mleczna pianka.

Opracowując wizję naszego konceptu kawowego, skupiliśmy się na tym, by zapewnić naszym klientom możliwość bezpłatnego urozmaicenia smaku wybranej kawy. Stąd dostępne w naszych strefach Food Point syropy smakowe oraz wachlarz dodatków w tym: cynamon i czekolada. Zadbaliśmy również o akcesoria pozwalające zabrać kawę bezpiecznie do samochodu.

Wyzwaniem, z którym zmierzyliśmy się na początku bieżącego roku, było zbudowanie oferty na słodkości jako uzupełnienie naszego konceptu kawowego. Efekty tych działań już niebawem zaprezentujemy w całej sieci. Jesteśmy przekonani, że zostaną zauważone i docenione przez naszych klientów. Zgodnie z hasłem przewodnim stale rozwijamy nasze miejsca dobrej energii. Chcemy, by z tą dobrą energią, zaczerpniętą na przykład z kubka świeżo mielonej, aromatycznej kawy, utożsamiali się nasi klienci.

Artykuł powstał na potrzeby publikacji:
STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.