Microsoft partnerem technologicznym Orlen Skylight accelerator

Udostępnij artykuł

PKN Orlen zawarł porozumienie rozpoczynające współpracę pomiędzy Orlen Skylight accelerator a Microsoft Founders Hub 101. Dzięki temu startupy, uczestniczące w programie akceleracyjnym realizowanym przez PKN Orlen, otrzymają bezpłatny dostęp do wielu narzędzi oraz zasobów Microsoft, w tym Mircosoft Cloud czy GitHub. Współpraca obejmuje także wsparcie ekspertów i specjalistów Microsoft.

Orlen Skylight Accelerator
Orlen

Orlen Skylight accelerator

– Orlen Skylight accelerator zbudował już silną markę nie tylko w Polsce, ale także na rynkach zagranicznych. Prowadzony przez nas program akceleracyjny dodatkowo uatrakcyjniają partnerstwa z technologicznymi liderami, takimi jak Microsoft. Dzięki temu jeszcze więcej startupów może poszerzać swoją wiedzę w zakresie najnowocześniejszych narzędzi IT wspierających rozwój biznesu. Pozyskanie globalnych partnerów ułatwia też przygotowanie rozwiązań w taki sposób, aby dokonywać szybszej komercjalizacji i skalowania oferowanych technologii.
– mówi Patrycja Panasiuk, Zastępca Dyrektora Wykonawczego Obszaru Strategii i Innowacji oraz Relacji Inwestorskich PKN Orlen.

Dzięki programowi akceleracyjnemu Orlen Skylight accelerator młode technologiczne firmy z Polski i zagranicy mają możliwość współpracy ze spółkami z Grupy Orlen i realizacji wspólnych przedsięwzięć biznesowych. W ramach 4 z 11 rund akceleracyjnych przeprowadzono nabór dla 70 wyzwań technologicznych odpowiadających na aktualne potrzeby biznesowe PKN Orlen. Otrzymano ponad 260 zgłoszeń. Spośród nich wybrano 14 startupów do pilotażowych wdrożeń. W tym np. w obszarze automatyzacji procesów na stacjach paliw, obszarze recyklingu, rozwiązań IoT w logistyce czy sztucznej inteligencji w procesach produkcyjnych.

Microsoft Founders Hub 101

– Współpraca z PKN Orlen w obszarze Skylight Accelerator to przykład sojuszu, w którym zależy nam na jak najbardziej efektywnym działaniu z organizacjami z Polski w kontekście realnych wyzwań największych sektorów gospodarki oraz innowacji tworzonej przez spółki z naszego kraju, regionu Europy Centralnej i Wschodniej oraz świata. W ramach nowego programu Microsoft for Startups Founders Hub, w którym udostępniane są benefity związane z dostępem do technologii (m.in. pełne subskrypcje Microsoft Azure, Microsoft 365, PowerApps, GitHub, ale również zewnętrzne jak Open.ai), także biznesowe – dostęp do ponad 600 mentorów Microsoft, kontakt z zespołem oferowania rozwiązań w wirtualnych sklepach i katalogach Co-Sell i wiele innych, gdyż lista wciąż się powiększa. PKN Orlen jest organizacją, która posiada własne programy akceleracyjne, korporacyjny fundusz Venture Capital, jak i szereg spółek własnych. Umożliwiają one wdrożenie rozwiązań startupów. Skupienie celu akceleracji na spółkach z zakresu celów zrównoważonego rozwoju, to także nowa ścieżka w ramach Microsoft for Startups Founders Hub.
– mówi Łukasz Foks, Azure Business Lead, Startups w zespole regionalnym Microsoft Central & Eastern Europe (CEE).

W czerwcu br. rozpocznie się kolejna, piąta runda naboru do programu Orlen Skylight accelerator. Informacje na temat tego innowacyjnego projektu i zasady zgłoszenia dostępne są na stronie: https://www.orlen.pl/pl/o-firmie/innowacje/akcelerator

Źródło: PKN Orlen

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 30.05.2022
Aktualizacja: 30.05.2022