Mocno czekoladowa promocja na Dzień kawy w Caffe Moya

Udostępnij artykuł
We wtorek, 29 września, w Międzynarodowy Dzień Kawy, na klientów stacji paliw Moya czeka promocja. Jak wiadomo, kawa najlepiej smakuje nie tylko w doborowym towarzystwie, ale także ze słodką lub nieco wytrawną czekoladową przekąską. Dlatego każda osoba, która w tym dniu zakupi jedną z ośmiu kaw dostępnych w Caffe Moya, otrzyma wafelek Dare za 1 grosz, dzięki czemu chwila przy „małej czarnej” będzie jeszcze przyjemniejsza. Także w podróży.
O historii kawy słów kilka

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Spożywana jest niemal we wszystkich kulturach i krajach świata. Sporządzana jest z palonych, a później mielonych ziaren kawowca. Pochodzi z Etiopii, a w Europie pojawiła się w XVI w. Dość szybko zaczęła upowszechniać się we Włoszech, Anglii, Francji i Holandii, a do Polski dotarła w XVII w. wprost z Mołdawii, która wówczas była pod władaniem Turków.

Z badań ARC Rynek i Opinia wynika, że najbardziej lubimy kawę gorącą, o raczej mocnym i intensywnym smaku, lekko kwaśną, raczej bez dodatków syropów. Polacy często piją kawę poza domem, bo nawet kilka razy w tygodniu. Co ciekawe, dla 71 proc. Polaków, którzy piją kawę poza domem, ulubionym miejscem na konsumpcję są stacje paliw.

Najlepsza kawa – na stacjach Moya

W koncepcie gastronomiczno-kawiarnianym Caffe Moya klienci mają do dyspozycji wiele rodzajów kawy. Są to: espresso, macchiato, latte, cappuccino, mocha, flat white oraz klasyczne – czarna i z mlekiem. Sezonowo dostępne są również smakowe kawy mrożone.

Kawa dostępna w sieci stacji paliw Moya to Emeraude, specjalna mieszanka Arabiki i Robousty. Wyselekcjonowane ziarna pochodzą z upraw kilku krajów świata – z Brazylii, Wietnamu i Nikaragui. Dzięki temu smak kawy na stacjach Moya jest unikatowy i niedostępny nigdzie indziej.

Specjalnie na dzień kawy, na stacjach Moya, klienci przy zakupie dowolnej kawy otrzymają mocno czekoladowy wafelek Dare w cenie 1 gr. Oferta ważna jest 29 września do wyczerpania zapasów.

– Kawa jest naszym nieodłącznym towarzyszem nie tylko w senne dni. Jest to zastrzyk energii pozwalający zwiększyć koncentrację podczas trudów dnia lub w czasie długiej, nużącej podróży. Jest to też chwila relaksu, która z jest tym przyjemniejsza, im lepsza jest sama kawa i małe „co nieco” jej towarzyszące. Zapraszamy do Caffe Moya nie tylko w Dzień Kawy! – mówi Filip Puchalski, dyr. ds. operacyjnych Moya, członek zarządu Anwim.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.09.2020
Aktualizacja: 29.09.2020