Moya dla Ukrainy – wsparcie rzeczowe dla podkarpackiego PCK

Udostępnij artykuł

W ramach działań pomocowych dla Ukrainy, Anwim kolejny już raz przekazał pomoc rzeczową potrzebującym. 1000 litrów oleju napędowego spółka przekazała Podkarpackiemu Oddziałowi Okręgowemu PCK. Paliwo zasili agregaty prądotwórcze na terenie miasteczka wolontariuszy udzielających wsparcia uchodźcom w Medyce (woj. podkarpackie).

MOYA PCK

Wsparcie Moya

Anwim od początku wojny na Ukrainie czynnie angażuje się w pomoc poszkodowanym oraz służbom pracującym na rzecz uchodźców. Firma dokonała darowizny dla Polskiej Akcji Humanitarnej w wysokości 200 tys. zł. Zebrała także dodatkowe fundusze na wsparcie uchodźców za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl. Ponadto wybrane stacje paliw Moya, znajdujące się w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej, oferowały pracownikom służb medycznych i mundurowych kawę oraz hot dogi za symboliczny 1 grosz.

Dodatkowo Anwim przekazał 1000 l paliwa dla polskich służb pracujących na rzecz uchodźców z Ukrainy. Paliwo, dostarczone w kanistrach, wykorzystuje się do karetek pogotowia oraz agregatów służących do ogrzewania.

Tym razem również zostało przekazanych 1000 l oleju napędowego. Bezpośrednim beneficjentem darowizny jest Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Ofiarowane paliwo wykorzystuje do agregatów prądotwórczych na terenie miasteczka wolontariuszy w Medyce udzielających wsparcia osobom uciekającym przed wojną z terenu Ukrainy. Wolontariusze PCK pobrali paliwo ze stacji paliw Moya w Przemyślu.

– Paliwo, które darowała nam firma Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya, pozwalana nam na doświetlanie namiotu Polskiego Czerwonego Krzyża bezpośrednio przy granicy. Umożliwia także dostarczanie energii do akumulatorów ładujących telefony, tak aby osoby przekraczające granicę mogły skontaktować się ze swoimi rodzinami.
– mówi Maciej Maruszak, dyrektor podkarpackiego PCK.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2022
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

LRDSP Raport okladka x

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.