Moya zapowiada jeszcze szybszy rozwój

Spółka Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya, pozyskała w drugim tygodniu listopada br. kapitał od Enterprise Investors, jednej z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Środki finansowe umożliwią Moya dalszą dynamiczną ekspansję i zrealizowanie ambitnych planów spółki.

Anwim oczekuje, że do końca 2023 roku w ramach sieci działać będzie 350 stacji paliw pod szyldem Moya.

Fundusz Enterprise Investors objął mniejszościowy pakiet o wartości 100 mln zł. Decyzja pozwoli utrzymać tempo rozwoju sieci Moya, która aktualnie jest niekwestionowanym liderem wzrostu w swojej kategorii. Firma znana jest w branży ze swej elastyczności i umiejętności budowania trwałych relacji biznesowych. Zapoczątkowane właśnie porozumienie umożliwi Anwim jeszcze lepszą współpracę z instytucjami finansowymi oraz wymianę know-how.

Enterprise Investors działa od 1990 roku i utworzył dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda EUR. Fundusze te zainwestowały ponad 1,9 miliarda EUR w 143 spółki działające w różnych sektorach gospodarki. Inwestycje w 128 spółkach przyniosły przychody brutto w wysokości 3,7 miliarda EUR.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2018 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <