Myjnia Istobal na stacji w Łęcznej

Udostępnij artykuł

Obecnie trwa montaż urządzeń myjni automatycznej. Firma Anex Oil zdecydowała się na model myjni portalowej M 22. To całkowicie nowy pojedynczy trzyszczotkowy portal myjąco-suszący. Jego konstrukcja pozwala na mycie samochodów o szerokości do 250cm lub 270cm, przy zachowaniu wymiarów zewnętrznych poprzednich modeli myjni. Poszerzono również zakres dostępnych wysokości mycia – obecnie od 210 cm do 290cm. Jego rozbudowane sterowanie pozwala na modyfikację istniejących programów mycia oraz stworzenie zupełnie nowych programów.

Jak zapewnia dystrybutor myjni, firma Sultof, w zależności od planowanej liczby stanowisk mycia oraz warunków miejscowych centra samoobsługowe można konfigurować w oparciu o rozwiązania modułowe zabudowane w szafach technicznych sytuowanych pomiędzy stanowiskami mycia, a także w oparciu o technologię niezabudowaną, przeznaczoną do umieszczenia w kontenerze technicznym lub innym zaadaptowanym pomieszczeniu. Szafy dla wersji modułowej wykonane są ze stali nierdzewnej. Wnętrze jest izolowane termicznie. Wygodny dostęp dla serwisu zapewniony jest poprzez usytuowane po obu stronach szafy drzwi. Są one wykonane ze stali trawionej i cynkowanej na gorąco oraz dodatkowo zabezpieczonej kontener – maszynownia moduł 2-3 stanowiska – szafy techniczne kilkoma antykorozyjnymi powłokami lakierniczymi. Dostępna jest również wersja z drzwiami ze stali nierdzewnej. W wersji do pomieszczenia technicznego urządzenia montowane są w przygotowanej uprzednio maszynowni lub w kontenerze z płyty warstwowej, którego wielkość oraz rozkład może być dostosowany do potrzeb klienta i zawierać oprócz maszynowni np. sklepik i toaletę.

Myjnia wyposażona jest w pompy ciśnieniowe CAT o mocy 3 kW, wydatku 12 L/min i ciśnieniu roboczym 120 Bar, dodatkowo posiadające zawór bezpieczeństwa i tłumik drgań ciśnienia.

Podgrzewanie wody jest realizowane przy pomocy wysokosprawnego kotła dwufunkcyjnego ACV na gaz lub olej lub też przy pomocy podgrzewaczy elektrycznych.

Myjnia współpracuje z modułem uzdatniania wody, w którego skład wchodzą: demineralizator o wydajności 5, 10, 15 lub 20 tys. L/dobę, softener 2x40L, 60L, 100L lub 140L wraz ze zbiornikiem na sól o poj. 100-200 L, pompa do wody zdemineralizowanej oraz jeden lub dwa zbiorniki na wodę zdemineralizowaną 1000L. Zarówno stacja odwróconej osmozy, jak i zmiękczacz sterowane są mikrokomputerem. Zmiękczona woda jest przed demineralizacją filtrowana oraz dechlorowana, co zwiększa żywotność membran.
 

Opublikowano: 02.06.2010
Aktualizacja: 02.06.2010