Nowe paliwo na stacjach w Polsce

Udostępnij artykuł

Od czwartku 16 listopada na stacjach benzynowych w Polsce pojawi się nowe paliwo. Tę zmianę szczególnie odczują właściciele samochodów z silnikami diesla, na stacjach pojawią się bowiem paliwa zimowe. Dzieje się tak co roku i jest to wskazane w polskich przepisach. Najpóźniej 16 listopada operatorzy paliwowi muszą wprowadzić do swojej oferty zimową wersję oferowanych paliw.

paliwo dla rolnikow

Choć na prawdziwe mrozy kierowcy jeszcze poczekają, to warto pamiętać o tym, że jednym z kluczowych czynników umożliwiających bezproblemowe użytkowanie auta zimą jest tankowanie paliwa o właściwych paramentach niskotemperaturowych.

Jak uniknąć problemów?

Nawet najlepiej przygotowany pojazd nie wygra walki z niskimi temperaturami bez odpowiedniego paliwa w zbiorniku. W przypadku silników diesla gatunek oleju napędowego ma duże znaczenie nie tylko dla płynności jazdy, ale przede wszystkim podczas rozruchu zimnego silnika.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

Olej napędowy w wersji zimowej ma nieco inne właściwości niż letni czy przejściowy. Przede wszystkim ma obniżoną temperaturę zablokowania zimnego filtra do -20 stopni Celsjusza oraz temperaturę mętnienia do -7 stopni Celsjusza.

Z zimowych wersji paliw będzie mogli korzystać do końca lutego 2024 roku.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 14.11.2023
Aktualizacja: 14.11.2023