Orlen: 60 proc. biopaliw sprzedaje się na stacjach

Udostępnij artykuł

– W 2009 roku wielkość sprzedaży za pośrednictwem stacji paliw, w łącznym wolumenie sprzedaży Bioestru wyniosła ok. 60 proc. W roku obecnym nie przewidujemy dużych zmian w tej strukturze – poinformowało biuro prasowe płockiego koncernu.

O ile Orlen nie planuje zmieniać struktury sprzedaży, o tyle będzie musiał zwiększyć wolumeny. W tym roku NCW wzrósł o 1,15 proc., z 4,6 do 5,75. – Łącznie w 2009 r. na naszych stacjach sprzedaliśmy ok. 60 mln litrów Bioestru. W bieżącym roku, mając na uwadze wyższy NCW zamierzamy istotnie zwiększyć ten poziom – informuje biuro prasowe PKN Orlen.

Można również przypuszczać, że wzrosną koszty realizacji Celu. W zeszłym roku płocki koncern zapłacił za spełnienie wymogów ok. 170 mln zł. – W tej chwili trudno jest sondować jakim bilansem zamknie się bieżący rok chociażby z tego względu, że nie znany jest termin wejścia nowych wymagań jakościowych dla paliw ciekłych, które niewątpliwie pozytywnie wpłynęłyby na obniżenie kosztów realizacji NCW – informuje biuro prasowe.

W realizacji NCW mogłaby pomóc sprzedaż E 85 – paliwa bardzo popularnego w krajach skandynawskich. PKN Orlen podpisał nawet list intencyjny z koncernem Volvo dotyczący współpracy w zakresie promowania i wprowadzania na rynek polski tego paliw. Na razie jednak nie znane są szczegóły dotyczące wprowadzenie E 85 na stacje.

– Produkt ten adresowany jest wyłącznie do posiadaczy samochodów FFV – Flexi Fuel Vehicles, czyli pojazdów z silnikami przystosowanymi do zasilania tego typu biopaliwem. Ilość takich pojazdów w Polsce jest niewielka. Nie spodziewamy się, aby wpływ nowego biopaliwa na realizację NCW był znaczny – informuje biuro prasowe PKN Orlen.

Opublikowano: 23.06.2010
Aktualizacja: 23.06.2010