Orlen dba o bezpieczeństwo na stacjach

PKN Orlen wyposaża stacje paliw w dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo klientów i pracowników. Do końca października br. w całej sieci pod marką Orlen będą działać specjalistyczne urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze. Dla kierowców przygotowano również rozwiązania przyspieszające tankowanie i ułatwiające płatność za paliwo. W ofercie wszystkich stacji dostępne są maski ochronne oraz płyn do dezynfekcji.

– Stacje paliw są kluczowe dla funkcjonowania całej gospodarki i społeczeństwa. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników stacji konsekwentnie podwyższamy standardy obsługi na stacjach paliw, których celem jest ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od początku pandemii podejmowaliśmy wiele działań, dzięki którym zapewniliśmy bezpieczeństwo w naszych obiektach. Jako pierwsi w Polsce wyposażamy stacje w profesjonalne sterylizatory pomieszczeń. Zachęcamy również do korzystania ze sprawdzonych rozwiązań. W całej sieci Orlen kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, a o sprawne tankowanie dbają mobilni kasjerzy – powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Docelowo sterylizatory znajdą się na wszystkich 1792 stacjach paliw Orlen w całej Polsce. Na bieżąco będą filtrować i oczyszczać powietrze. Również sieci zagraniczne należąca do Grupy Orlen wprowadzą takie rozwiązania w swoich obiektach. 

W całej sieci Orlen kierowcy mogą także płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, korzystając z aplikacji Vitay z usługą Orlen Pay. Pozwala ona zapłacić za tankowanie bez konieczności wchodzenia do budynku stacji. Klienci, którzy korzystają z aplikacji otrzymają fakturę i mają naliczane punkty Vitay. Orlen Pay umożliwia nie tylko zakup paliwa, ale także innych produktów dostępnych na podjeździe, m.in. płynu do dezynfekcji rąk czy płynu do spryskiwaczy, a na wybranych stacjach również zakup myjni. Zakupy można realizować ze zniżką wynikającą z Karty Dużej Rodziny lub karty rabatowej BiznesTank. 

Na wybranych 382 stacjach paliw Orlen w Polsce płatność za tankowanie bez wchodzenia do budynku stacji umożliwiają mobilni kasjerzy. To pracownicy stacji wyposażeni w tablet z mobilną aplikacją kasową, drukarkę fiskalną oraz terminal płatniczy, które umożliwiają przyjęcie płatności za paliwo bezpośrednio na podjeździe. U mobilnego kasjera można kupić dowolny produkt z całej oferty stacji. Orlen uruchomił również na 300 stacjach tzw. kasy ekspresowe umieszczone przy drzwiach wejściowych. 

Na wszystkich stacjach Orlen w regularnej sprzedaży dostępne są płyny do dezynfekcji rąk produkowane przez Orlen Oil, a także maski ochronne, pochodzące głównie od krajowych producentów. 

Ponadto dla klientów dostępne są jednorazowe rękawiczki. Dystrybutory paliwowe i wnętrze sklepu oraz myjni są regularnie dezynfekowane, a klienci są informowani o konieczności zachowania odstępu przebywając w obiekcie. 

W celu wzmocnienia przekazu i zwiększenia świadomości wśród odwiedzających stacje Orlen, koncern rozpoczął kampanię wizerunkową „Tak dbamy o Twoje bezpieczeństwo”, którą można zobaczyć w internecie oraz usłyszeć w radio.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.