„Orlen dla Strażaków”: zdobądź grant na wyposażenie dla swojej jednostki

Udostępnij artykuł

Ruszył nabór wniosków do programu grantowego, w ramach którego PKN Orlen i Fundacja Orlen od ponad 20 lat wspierają Ochotniczą oraz Państwową Straż Pożarną w zakupie niezbędnego sprzętu.

Orlen logo

W tym roku nabór wniosków w programie „Orlen dla Strażaków” trwa do 24 lipca.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze wyposażone jednostki straży pożarnej podnoszą poziom bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Strażacy prowadzą dziś nie tylko akcje ratunkowe w przypadku pożarów. Specjalizują się m.in. w ratownictwie technicznym, chemiczno-ekologicznym, wodno-nurkowym, wysokościowym, poszukiwawczo-ratowniczym. By prowadzić te działania potrzebują specjalistycznego sprzętu. Od przeszło 20 lat w jego zakupie wspiera ich PKN Orlen i Fundacja Orlen – mówi Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji Orlen.


Łączna kwota przeznaczona na granty w tegorocznej edycji programu to 3 miliony złotych.
Jednostki w kierowanych do Fundacji projektach zwracają się o pomoc w zakupie m.in. wozów pożarniczych, dronów, kamer termowizyjnych, radiostacji czy odzieży ochronnej. Przez 20 lat działania programu skorzystało z niego 2 tys. jednostek. Na ten program Fundacja Orlen przeznaczyła łącznie ponad 22 mln zł.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2023
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT okladka


W ostatniej edycji programu „Orlen dla Strażaków” swoje wyposażenie powiększyła m.in. jednostka OSP w Starym Brusie (woj. lubelskie), która działa od 1925 r. Brakowało jej sprzętu, który pomógł by strażakom w prowadzeniu akcji nocą. Przygotowali projekt i otrzymali grant, dzięki któremu zakupili przenośną najaśnicę i generator prądu. − Grant z programu „Orlen dla Strażaków” to dla nas duże wsparcie, bez którego nie udałoby się nam kupić tego sprzętu – mówi Szymon Choma, naczelnik OSP Stary Brus.

Nie tylko ratownictwo

Katarzyna Różycka zwraca uwagę, że strażacy nie tylko dbają o bezpieczeństwo swoich społeczności, ale są też lokalnymi liderami.
− Zajmują się edukacją dzieci i młodzieży, promocją profilaktyki zdrowotnej, organizacją zajęć sportowych czy zachowaniem dziedzictwa narodowego. Dlatego współpraca z nimi jest dla nas tak ważna – podkreśla prezeska Fundacji Orlen.

Szczegółowe informacje o zasadach udziału w tegorocznej edycji programu „ORLEN dla Strażaków” można znaleźć na stronie internetowej Fundacji ORLEN − www.fundacja.orlen.pl – w zakładce poświęconej programowi.

źródło: PKN Orlen

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.05.2023
Aktualizacja: 05.05.2023