PERN i Wojskowa Akademia Techniczna z umową o współpracy w obszarze innowacji

Udostępnij artykuł

Inicjowanie i prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, promowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz kształcenie studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych – to tylko niektóre z założeń podpisanego porozumienia pomiędzy PERN, a Wojskową Akademią Techniczną.

PERN

– Nowoczesna myśl techniczna i innowacyjna w tak szybko zmieniającym się świecie to polisa bezpieczeństwa dla biznesu. O tym jak ważnym biznesem jest energetyka – dziś, kiedy Polska stała się krajem graniczącym bezpośrednio z konfliktem zbrojnym – nie trzeba przypominać. Jesteśmy dumni z faktu, że będziemy ściśle współpracować na płaszczyźnie wymiany wiedzy, specjalistycznych ekspertyz i najlepszych praktyk z tak znakomitą uczelnią. W ramach porozumienia chcielibyśmy także skorzystać z doradztwa naukowo-badawczego, czy konsultacji technologicznych i ekspertyz naukowców Uczelni – podkreślił Mirosław Skowron, prezes PERN.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

STACJA BENZYNOWA maj czerwiec petrolnet

– Bardzo się cieszę, że Wojskowa Akademia Techniczna będzie współpracować z firmą gwarantującą Polsce bezpieczeństwo energetyczne. Jestem przekonany, że nasza współpraca zainicjuje realizację wspólnych badań naukowych i prac rozwojowych, szczególnie w obszarze logistyki paliw. Akademia będzie wspierać spółkę PERN w zakresie doradztwa zawodowego, konsultacji techniczno-technologicznych i ekspertyz. Z kolei dzięki praktykom i stażom organizowanym w Państwa firmie nasi studenci posiądą unikalną wiedzę i umiejętności, a także będą mogli wykazać się odpowiednimi kompetencjami podczas ich realizacji, zaś w przyszłości staną się jeszcze bardziej konkurencyjni na bardzo dynamicznym rynku pracy – powiedział Rektor-Komendant WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak.

Porozumienie już obowiązuje. Jest to już trzecia umowa tego typu, którą PERN zawarł w ostatnim czasie ze środowiskiem akademickim. Podobne umowy zostały zawarte z Akademią Mazowiecką w Płocku i Politechniką Warszawską Filia w Płocku.

źródło: PERN

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 27.07.2023
Aktualizacja: 27.07.2023