PERN wyda w tym roku prawie 90 mln na remonty infrastruktury krytycznej

Udostępnij artykuł

Inspekcje ponad 620 kilometrów rurociągów i remonty 22 zbiorników – to najważniejsze cele programu remontów infrastruktury PERN na 2023 rok, na który firma przeznaczyła blisko 90 mln zł. Dotyczy to utrzymania wysokiej jakości aktywów spółki, które warunkują bezpieczeństwo energetyczne Polski.

rura pern

W trakcie wojny w Ukrainie radykalnie zmieniła się architektura dostaw ropy naftowej i paliw do Polski. To – jak tłumaczą przedstawiciele firmy – wymaga od PERN zarówno wielomilionowych inwestycji w nowe zbiorniki magazynowe, ale także utrzymania dotychczasowych elementów sieci.

PERN jest kluczową spółką zarządzającą infrastrukturą krytyczną w obszarze ropy naftowej i paliw. Firma dysponuje 19 bazami paliwowymi w całym kraju, których pojemność wynosi ponad 2,4 mln m³ produktów naftowych i czterema bazami ropy naftowej o łącznej pojemności ponad 4,1 mln m³. W ciągu ostatnich sześciu lat istotnie zwiększyły się pojemności magazynowe PERN w zakresie ropy naftowej i paliw. Firma zarządza 2600 km rurociągów surowcowych i produktowych.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

STACJA BENZYNOWA maj czerwiec petrolnet

Infrastruktura krytyczna to odpowiedzialność za bezpieczeństwo energetyczne Polski. To także płynność działania gospodarki i rozwój kraju. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak ważną, choć niewidoczną rolę odgrywa PERN. Dlatego poza inwestycjami warunkującymi rozwój i zwiększającymi poziom naszego wspólnego bezpieczeństwa, troszczymy się także o te aktywa, które już zostały wybudowane w minionych latach. Oba te elementy czyli inwestycje oraz remonty i modernizacje – tworzą jedną spójną całość – podkreślił Mirosław Skowron, prezes PERN.

źródło: PERN

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 29.08.2023
Aktualizacja: 31.08.2023