Pierwsza stacja Avia na Ukrainie

W Kijowie otwarta została pierwsza stacja paliw pod marką Avia, którą na terenie Polski i Ukrainy rozwija polska spółka Unimot.

Oficjalne otwarcie pierwszej stacji Avia na Ukrainie miało miejsce w Kijowie 11 Czerwca 2019 o godzinie 11:00. Otwarta stacja jest bardzo dobrze zlokalizowana przy jednej z obwodnic Kijowa niedaleko lotniska Kijów–Żuliany. Uruchomienie stacji to efekt współpracy pomiędzy Unimot, a Grupą Wexler, która na terenie Ukrainy zarządza siecią ponad 120 stacji paliw. Nowo otwarta stacja działa na zasadach franczyzy, a w drodze czekają kolejne cztery, które już wkrótce przejdą proces rebrendingu.

– Klucz do udanego startu na terenie Ukrainy, to pozyskanie właściwego partnera, który doskonale zna lokalny rynek oraz jego potrzeby, a także wprowadzenie silnej europejskiej marki takiej jak Avia, która zapewni klientom stacji poczucie bezpieczeństwa w jakości i dostawach paliwa – twierdzi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot, który osobiście przecinał wstęgę podczas oficjalnego otwarcia nowej stacji.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE MAJ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Pierwsza stacja w Kijowie oferuje swoim klientom dziewięć stanowisk tankowania, dostęp do paliwa premium Avia Diesel Gold i Avia Gold 95 oraz dobrze zaopatrzony sklep o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych w którym można skorzystać z konceptu gastronomicznego Esenso Cafe. Atrakcyjność lokalizacji nowej stacji podnosi bliskie sąsiedztwo restauracji Mc Donald’s oraz marketu budowalnego Leroy Merlin.

Avia to sieć stacji paliw założona ponad 90 lat temu w Szwajcarii, która aktualnie obecna jest w 15 krajach Europy w tym w Polsce i teraz na Ukrainie. Między innymi dlatego ceremonię otwarcia nowej stacji uświetnił swoją obecnością dyrektor zarządzający stowarzyszeniem Avia International – Pan Mario Tonini, szef misji dyplomatycznej przy ambasadzie Szwajcarii na Ukrainie Pan Simon Pidoux, Wiktoria Jałowienko – dyrektor przedstawicielstwa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej na Ukrainie oraz Karol Kubica – kierownik biura handlowego w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.