[PILNE] Przeszukania w domu Daniela Obajtka i dyrektorów Orlenu

Udostępnij artykuł

W związku z postępowaniem w sprawie fuzji z Lotosem, dokonano przeszukań w domu prezesa Obajtka i kilku dyrektorów Orlenu – poinformował podczas konferencji prasowej prokurator krajowy Dariusz Korneluk.

orlen daniel obajtek

Dom Daniela Obajtka został przeszukany w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem. Jeśli chodzi o płocki koncern to prokuratura prowadzi trzy główne postępowania dotyczące:

  • fuzji Orlenu z Lotosem oraz wyrażenia zgody na sprzedaż części udziałów Lotosu Saudi Aramco
  • zaniżenia cen paliw na rynku hurtowym i detalicznym jesienią ubiegłego roku, co mogło być powiązana ze zbliżającymi wyborami parlamentarnymi
  • przekazania bez nadzoru spółce OTS ponad półtora miliarda złotych

Jak poinformował podczas konferencji prokurator Dariusz Korneluk, jego głównym celem jest rozliczenie przestępstw popełnionych w latach 2016-2023, kiedy prokuratorzy nie ścigali przedstawicieli władz państwowych.

Sprawa Orlenu traktowana jest priorytetowo i wymaga sprawdzenia oraz rozliczenia. Jest to ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, w tym bezpieczeństwa energetycznego. Zaplanowane jest także przesłuchanie Daniela Obajtka – choć jeszcze nie wiadomo w jakim charakterze – dodał prokurator Korneluk.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z BEZPŁATNYM pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

źródło: inf. własna

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 30.04.2024
Aktualizacja: 30.04.2024