PKN Orlen systematycznie rozwija program Orlen w portfelu

PKN Orlen rozszerzy dostępność swojego unikalnego programu dla inwestorów indywidualnych – Orlen w portfelu. W tym celu spółka pozyskała kolejnego partnera – Dom Maklerski BOŚ, dzięki czemu dołączenie do programu będzie jeszcze łatwiejsze. Do tej pory na udział w programie zdecydowało się już ponad 1000 inwestorów indywidualnych.

– Program cieszy się popularnością wśród inwestorów, dzięki czemu sukcesywnie powiększamy bazę akcjonariuszy, a co za tym idzie lojalnych klientów. Doceniamy ich zaufanie, dlatego intensywnie pracujemy nad rozwojem Orlen w portfelu, m.in. poprzez pozyskanie kolejnych partnerów. Jednocześnie mocno stawiamy na edukacyjny filar programu, tak aby zachęcić jak największą liczbę Polaków do świadomego inwestowania na rynku kapitałowym. Już w marcu planujemy wystartować z zapowiadaną wcześniej Akademią Inwestowania – powiedziała Iwona Waksmundzka-Olejniczak, dyrektor wykonawczy ds. strategii i relacji inwestorskich w PKN Orlen.

Zapisy do programu Orlen w portfelu poprzez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska rozpoczną się w ciągu 2 najbliższych tygodni. To już trzeci partner PKN Orlen przy tym projekcie, po Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego i Domu Maklerskim mBanku. Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska jest najlepiej ocenianym brokerem w rankingu Najlepszych Biur Maklerskich Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Co istotne oferuje on możliwość otworzenia rachunku maklerskiego w drodze elektronicznej i znany jest z innowacyjnego podejścia w konstruowaniu swojej oferty.

– Orlen w portfelu to bardzo ciekawy pomysł, wart rozpowszechniania. Jest ciekawą inspiracją do poznania zasad funkcjonowania oraz możliwości, które stwarza rynek kapitałowy. Uczestnicząc w programie nabywca produktów i usług PKN Orlen staje się jednocześnie akcjonariuszem spółki. Dla osób, które do tej pory nie zetknęły się z Giełdą Papierów Wartościowych program posiada duży walor edukacyjny. Mam nadzieję że analogicznych programów na polskim rynku będzie więcej. Będąc podmiotem posiadającym szeroką bazę Klientów indywidulanych z przyjemnością bierzemy w nim udział – powiedział Marek Pokrywka, dyrektor wydziału wsparcia i obsługi klienta w Domu Maklerskim BOŚ.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LUTY-MARZEC 2019 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Uczestnicy programu Orlen w portfelu są uprawnieni do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca kalendarzowego pakietu minimum 50 akcji PKN Orlen na swoim rachunku maklerskim w jednym z domów maklerskich uczestniczących w programie. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, mogą skorzystać z 15 groszy rabatu na litr paliwa Verva oraz 10 groszy rabatu na litr paliwa Efecta. Udział w Programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10 proc. upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN Orlen przez dłuższy okres.

Jedną z inicjatyw edukacyjnych zaplanowanych w ramach programu Orlen w portfelu jest Akademia Inwestowania PKN Orlen. Powstaje ona we współpracy z CFA Society Poland – polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającego ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. Akademia obejmie tematyką funkcjonowanie rynku kapitałowego. Uczestnicy Akademii otrzymają bezpłatny dostęp do podręczników i webinariów przygotowanych przez ekspertów Stowarzyszenia, a zwieńczeniem szkolenia będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Akademia wystartuje już w najbliższych tygodniach.

Patronat merytoryczny nad programem objęło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, największa organizacja zrzeszająca indywidualnych inwestorów giełdowych w Polsce, która działa na rynku od 1999 roku. Stowarzyszenie dba o przestrzeganie standardów na rynku kapitałowym, a także koncentruje się na ochronie praw inwestorów i ich wsparciu m.in. poprzez udzielanie porad prawnych, przygotowywanie raportów, organizowanie konferencji i szkoleń.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.