Policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię gazu

Udostępnij artykuł

W trakcie działań Policja zatrzymała cztery osoby. Wstępna wartość strat Skarbu Państwa z tytułu należności podatkowych to ok. milion złotych.

Policjanci z Wydziału ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą mazowieckiej KWP wraz z funkcjonariuszami z KPP w Garwolinie i funkcjonariuszami Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Warszawie wkroczyli na teren nielegalnej rozlewni gazu, która znajdowała się na posesji właściciela hurtowni paliw na terenie gminy Garwolin. Policjanci ujawnili tam cysternę napełnioną gazem propan-butan i samochód ciężarowy, na którym znajdowało się ponad 300 butli gazowych. Mundurowi zabezpieczyli również tzw. ośmiorniczkę – urządzenie służące do przetaczania gazu z butli do cysterny. Zabezpieczono także dokumentację księgową firmy należącej do właściciela posesji.

Na miejscu policjanci zatrzymali właściciela posesji oraz jego syna i dwóch pracowników. Podczas przesłuchania zatrzymani przyznali się do przepompowywania gazu oraz obrotu nim poza ewidencją księgową. Mogą zostać przedstawione im zarzuty z art. 164 kk -sprowadzania zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Dalsze śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Garwolinie.

To kolejny przypadek na terenie powiatu garwolińskiego, kiedy policjanci ujawnili nielegalne przepompowywanie gazu, co stanowi również przestępstwo skarbowe.
 

Opublikowano: 22.06.2010
Aktualizacja: 22.06.2010