Prestiżowa nagroda dla Lotos Kolej

Udostępnij artykuł

Lotos Kolej została nagrodzona za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii "Transport kolejowy, jako główne źródło przychodów w 2009 r." oraz drugiej pozycji w zestawieniu "Wielkość zysku brutto w 2009 r."

W przygotowanym raporcie Lotos Kolej uzyskała także najwyższą rentowność – ponad 9 proc., wyprzedzając m.in. takich przewoźników jak DB Schenker (5,2 proc.) czy DSV (4,5 proc.). Z kolei wartość majątku trwałego, zgodnie z danymi rankingu, wzrosła w ubiegłym roku w przypadku kolejowej spółki Lotosu ponad 2,5-krotnie. W kolejnym zestawieniu, które badało umiejętność gospodarowania powierzonym kapitałem Lotos Kolej uplasowała się na 2. miejscu.

14. już edycję rankingu największych krajowych przedsiębiorstw z branży Transport-Spedycja-Logistyka przygotowały wspólnie redakcja dziennika "Rzeczpospolita" oraz Zakład Transportu Międzynarodowego i Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Lotos Kolej należy do czołowych prywatnych przewoźników kolejowych w kraju. Spółka zanotowała w całym ubiegłym roku 20-procentowy wzrost przewozów. Jej udział w rynku przewozów towarowych w tym okresie zwiększył się do ok. 5, 7 proc. Rok 2009 był dla firmy również rekordowy pod względem wielkości przewozów, która przekroczyła pułap 6 milionów ton. Plan na bieżący rok przewiduje przewóz na poziomie 7 milionów ton.

Lotos Kolej koncentruje się na realizacji potrzeb przewozowych grupy kapitałowej Lotos, świadcząc usługi przewozowe na terenie całego kraju. We współpracy z operatorami zagranicznymi prowadzi także przewozy międzynarodowe – m.in. do Holandii, Niemiec czy Rumunii. Dziennie uruchamia ok. 95 pociągów w kraju i 5 w ruchu międzynarodowym. Spółka eksploatuje obecnie około 80 lokomotyw różnych typów. Lotos Kolej należy do najlepiej postrzeganych przewoźników kolejowych pod względem jakości świadczonych usług przewozowych.
 

Opublikowano: 25.06.2010
Aktualizacja: 25.06.2010