Prezes bp w Polsce: Realizujemy swoją strategię wzrostu

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS – RAPORT 2023] W 2023 roku kluczowe będzie zapewnienie spójnego i przewidywalnego otoczenia regulacyjnego, które stworzy jasną perspektywę dla naszej branży – mówi Bogdan Kucharski, prezes bp w Polsce.

Bogdan Kucharski Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT

Wojna w Ukrainie i będący jej efektem kryzys humanitarny i energetyczny w całej Europie miały wpływ na wiele spraw w 2022 r. Zmieniło się właściwie wszystko: sytuacja geopolityczna, globalne poczucie bezpieczeństwa, rynki, klient i jego potrzeby no i oczywiście oczekiwania wobec energii i środowiska.
W I półroczu 2022 r. obserwowaliśmy wiele zjawisk związanych z wojną np. krótkotrwały efekt paniki zakupowej w pierwszych dniach wojny, a później zwiększone wolumeny sprzedaży związane z – będącym efektem wojny w Ukrainie – intensywnym ruchem transportowym. Widać było efekty przypływu uchodźców do Polski i zwiększonej aktywności transportowej z tym związanej. Widoczne były też dostawy paliwowe, płynące z Polski do Ukrainy, żeby wspierać tamtejszą gospodarkę. Z drugiej strony na rynek paliw oddziaływały też m.in. spowolnienie gospodarcze, inflacja, słaby złoty i ogólna niepewność, które osłabiała popyt. Złożoność rynku pogłębiały sankcje nałożone przez UE na Rosję i podejście poszczególnych podmiotów rynkowych do współpracy z rosyjskimi dostawcami.
Mimo tego trudnego roku wiemy też, że obecna sytuacja nie spowolni transformacji energetycznej w UE, ale wręcz przeciwnie – przyspieszy jej tempo. To, co się wydarzyło w ostatnich miesiącach, to jest impuls do tego, żeby transformację energetyczną przeprowadzić jeszcze szybciej i skuteczniej, żebyśmy w przyszłości mogli się uniezależnić od tradycyjnych, emisyjnych źródeł energii, których, co właśnie widzimy, łańcuchy dostaw mogą zostać przerwane i których koszty mogą polegać ogromnym fluktuacjom.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2023
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT okladka

Przez cały rok 2022 firma bp realizowała swoją strategię wzrostu: w minionym roku oddaliśmy do użytku 15 nowych stacji własnych i zabezpieczyliśmy osiem kolejnych, kluczowych lokalizacji przy drogach ekspresowych i autostradach. Ale inwestujemy też poza tego typu lokalizacjami, głównie w dużych miastach, a także mniejszych miejscowościach, lokalizacjach tranzytowych, gdzie uzupełniamy naszą sieć stacjami partnerskimi. Jednym słowem kontynuujemy stabilny rozwój.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.03.2023
Aktualizacja: 17.03.2023