Prezes zarządu Evapify Polska: Mamy najlepsze produkty na rynku

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS] Inspiracją do rozpoczęcia działalności w Polsce był sukces, jaki kategoria ta osiągnęła na rynku łotewskim. Szybko podjęliśmy decyzję, że jest to właściwy moment do wprowadzenia tych produktów na rynek polski – mówi Piotr Białkowski, prezes zarządu Evapify Polska.

Piotr Bialkowski Stacja Benzynowa & Convenience Store

Czym jest Evapify?

Evapify jest importerem i dystrybutorem jednorazowych elektronicznych papierosów najlepszych marek. Działamy na 17 rynkach w Europie, Afryce i Ameryce Południowej.

Od ilu lat działacie na polskim rynku i jak Pan ocenia ten czas?

Od 2 lat. W tym czasie firma stała się liderem sprzedaży e papierosów w Polsce. Zbudowaliśmy zespół ekspertów i ludzi z pasją, pozyskaliśmy najlepszych partnerów i wspólnie rozwijamy kategorie e papierosów na polskim rynku.

Jak w takim razie ocenia Pan polski rynek? Jaki ma on potencjał w kontekście Waszej działalności?

Rynek postrzegamy jako bardzo ważny dla działalności naszej firmy. Wierzymy, że ma ogromny potencjał, a kategoria jednorazowych e-papierosów wciąż się rozwija. Patrząc na rynek Wielkiej Brytanii jesteśmy przekonani, że obecny poziom sprzedaży jest wciąż niski i będzie nadal rósł.

Trudno było osiągnąć sukces na polskim rynku? Które wydarzenia uważa Pan za kluczowe i przełomowe, które pomogły Wam odnieść wspomniany sukces?

Na pewno pomogły nam okoliczności i czas, w którym wystartowaliśmy. Kluczowym jednak było pozyskanie jako naszych kluczowych partnerów, liderów rynku convenience oraz sieci stacji benzynowych. Podczas XXII Forum Rynku Stacji Paliw Petrotrend zdobyliśmy tytuł Supplier of the Year 2023, przyznawany przez kupców bezpośrednio odpowiedzialnych za zaopatrzenie i wyposażenie w poszczególnych sieciach stacji paliw, sklepów convenience oraz konceptów kawowych i gastronomicznych.

Stacje benzynowe to tylko jedno z miejsc, gdzie produkty Evapify są dostępne, ale skupmy się właśnie na nim. Z iloma firmami paliwowymi już współpracujecie i czy szukacie kolejnych partnerów biznesowych?

Orlen, Circle K, Shell, Moll, Moya, Citronex, Hil-gaz, Ochman, Olkop to nasi obecni partnerzy, liczymy, że wkrótce dołączą do nas kolejne firmy paliwowe.

Na co może liczyć firma paliwowa, kiedy nawiąże z Wami współpracę?

Wprowadzi do oferty produkty najwyższej jakości poszukiwane i pożądane przez konsumentów, czego rezultatem będzie duża rotacja produktów oraz generowane zyski.

* Cały wywiad publikujemy w Stacji Benzynowej & Convenience Store wrzesień-październik 2023. Kliknij poniżej.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 30.11.2023
Aktualizacja: 30.11.2023