Prezeska zarządu Shell Mobility, członkini zarządu Shell Polska: Paliwa premium pomagają silnikowi pracować wydajniej

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS]
W porównaniu z poprzednią generacją, ulepszone paliwo Shell V-Power zostało opracowane specjalnie z dodatkiem środków, które czyszczą aż do 100% kluczowych części silnika i przywracają aż do 100% jego osiągów. Nowa formuła usuwa aż do 100% osadów, zapobiegając ich gromadzeniu się w przyszłości na ważnych częściach silnika, jak wtryskiwacze paliwa i zawory dolotowe. Paliwa zawierają także składniki zmniejszające tarcie, dzięki którym kluczowe elementy silnika poruszają się płynnie oraz takie, które zapewniają ochronę antykorozyjną – mówi Monika Kielak-Łokietek, prezeska zarządu Shell Mobility, członkini zarządu Shell Polska.

Monika Kielak Lokietek Stacja Benzynowa & Convenience Store wrzesien pazdziernik

Jaka jest różnica między dotychczasowym paliwem premium a jego nową formułą?

Chcemy dostosowywać nasze produkty do zmieniających się warunków. W kontekście paliw widzimy, że nowoczesne silniki pojazdów stanowią jeszcze bardziej wymagające środowisko dla efektywnego spalania paliwa niż kiedykolwiek przedtem. Zwiększa to prawdopodobieństwo tworzenia się obniżających wydajność osadów na kluczowych elementach silnika, takich jak dysze wtryskiwaczy paliwa. Osady te mogą być trudne do usunięcia i uniemożliwiać uzyskanie optymalnych osiągów silnika.
W porównaniu z poprzednią generacją, ulepszone paliwo Shell V-Power zostało opracowane specjalnie z dodatkiem środków, które czyszczą aż do 100% kluczowych części silnika i przywracają aż do 100% jego osiągów. Nowa formuła usuwa aż do 100% osadów, zapobiegając ich gromadzeniu się w przyszłości na ważnych częściach silnika, jak wtryskiwacze paliwa i zawory dolotowe. Paliwa zawierają także składniki zmniejszające tarcie, dzięki którym kluczowe elementy silnika poruszają się płynnie oraz takie, które zapewniają ochronę antykorozyjną. Niemniej należy pamiętać, że efekty mogą się różnić w zależności od typu, wieku i stanu pojazdu oraz stylu jazdy. Zainteresowanych szczegółami odsyłam na naszą stronę.
Zdarza się, że nasze auta traktujemy nieco schematycznie – robimy doroczny przegląd, co jakiś czas je myjemy, sezonowo zmieniamy opony czy tankujemy. A okazuje się, że odpowiednio dobrane paliwo będzie na co dzień dbać o nasze auto od wewnątrz.

Jak długo trwało opracowanie nowej formuły i czy korzystaliście wyłącznie z Waszych laboratoriów i pracy własnych inżynierów?

Paliwa Shell V-Power są owocem ponad pięcioletnich prac badawczo-rozwojowych, a nad ich formułą pracował zespół 150 naukowców i naukowczyń z sześciu centrów badawczo-rozwojowych Shell. Równie ważna jest wiedza i doświadczenie, jakie dają nam współprace z wieloletnimi partnerami motoryzacyjnymi. Dlatego nasi specjaliści ściśle współpracują np. z zespołem Scuderia Ferrari, z którym opracowujemy paliwa wyścigowe Shell V-Power. Partnerstwo to dostarcza nam cenny wkład, który możemy wykorzystać, ulepszając paliwa, które tankują nasi klienci na co dzień. Zdajemy sobie sprawę, że oferowanie najlepszych produktów to także ich weryfikacja w rygorystycznych testach przeprowadzonych zgodnie ze standardami branżowymi czy też własną metodologią Shell, które dają pewność, co do oczyszczania i przywracania wydajności silnika. Zapewnianie naszym klientom najwyższej możliwej jakości nie udałoby się, gdybyśmy działali tylko w pojedynkę.

Cały wywiad publikujemy w Stacji Benzynowej & Convenience Store wrzesień-październik 2023. Kliknij poniżej.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 16.11.2023
Aktualizacja: 16.11.2023