Program Paliwa BAQ – nowa jakość partnerstwa

Udostępnij artykuł

Trafne rozpoznanie potrzeb klientów to klucz do sukcesu w biznesie. W przypadku właścicieli stacji paliwowych taką potrzebą jest współpraca z wiarygodnym i stabilnym partnerem oraz możliwość zachowania znanej na lokalnym rynku własnej marki. Odpowiedzią na tę potrzebę jest Program Paliwa BAQ, realizowany przez spółkę ORLEN Paliwa od dziesięciu lat. Teraz także w najbardziej zaawansowanej odsłonie – Paliwa BAQ Premium.

paliwa baq orlen

Niezależne stacje nadal silne

Zgodnie z danymi Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, pod koniec 2022 r. w Polsce działało prawie 7,9 tys. stacji paliw. Trzydzieści procent z nich należy do niezależnych operatorów, którzy nie chcą odsprzedawać biznesu rynkowym liderom i nie satysfakcjonuje ich również model franczyzowy. Cenią sobie brak ograniczeń w prowadzeniu biznesu, a także utrzymanie własnej marki budowanej przez lata na rynkach lokalnych. Realną ofertę, chroniącą niezależność, daje  Program Paliwa BAQ. Elastyczna formuła projektu realizowanego nieprzerwanie od 2013 roku przez spółkę ORLEN Paliwa przyciągnęła niemal pół tysiąca przedsiębiorców z całej Polski, w tym aż 60 na uruchomionym od roku poziomie Premium, umacniając tym samym swoją pozycję na lokalnych rynkach w różnych regionach kraju. Program Paliwa BAQ to formuła win-win, w którym zyskują wszystkie strony: niezależne stacje, klienci detaliczni i dostawca paliwa.

Głównym założeniem Programu jest dostawa paliwa oraz wsparcie w rozwoju na każdym etapie współpracy. Udział w Programie Paliwa BAQ gwarantuje takie korzyści, jak monitoring jakości produktów paliwowych, możliwość korzystania z wizualnych elementów marketingowych oraz wsparcie zespołu ekspertów przy zachowaniu budowanej przez lata tożsamości stacji.

Jakość i elastyczność – ważne dla właścicieli stacji

Największym atutem Programu jest jego elastyczność. W zależności od potrzeb właścicieli, przewidzianych jest kilka poziomów współpracy: Mini BAQ, BAQ Standard, oraz najnowszy i najbardziej zaawansowany – BAQ Premium. Ten ostatni, wdrożyliśmy w 2022 r. jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby naszych stałych i potencjalnych klientów. Rozszerza on pakiet korzyści dla właścicieli stacji paliwowych m.in. w zakresie pełnego brandingu, sygnowanego logo „Paliwa BAQ. Jakość Grupy ORLEN” – mówi Janusz Kogut, Prezes Zarządu ORLEN Paliwa.Dynamiczny rozwój projektu i rosnące zainteresowanie właścicieli stacji paliw pokazuje, że jest to dobry kierunek. Klienci końcowi, czyli kierowcy, chcą mieć dostęp do najwyższej jakości produktów paliwowych. Dlatego właścicielom obiektów, którzy dołączą do Programu Paliwa BAQ Premium zapewniamy aż cztery kontrole rocznie, potwierdzające europejski standard wszystkich rodzajów sprzedawanych paliw – dodaje.Trudno o lepszy certyfikat jakości i wiarygodności dla ich stacji.

Program Paliwa BAQ Premium, uruchomiony w 2022 roku, to najbardziej korzystny model współpracy dla właścicieli niezależnych stacji paliwowych. Dzięki niemu mogą skutecznie odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku, oferując swoim klientom najwyższą jakość produktów paliwowych przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich, stabilnych przychodów. Zawarcie umowy partnerskiej w Programie gwarantuje uczestnikom otrzymanie od spółki ORLEN Paliwa profesjonalnego wsparcia biznesowego i marketingowego, w tym elementów estetycznego zewnętrznego brandingu, których projekt oraz zakres wizualizacji jest indywidualnie dostosowywany do każdej ze stacji. Do tej pory, na wybór poziomu Premium zdecydowało się już 60 właścicieli stacji.

Paliwa BAQ pomaga zachować siłę własnej marki

Znaczna część stacji niezależnych to firmy rodzinne. Ich właściciele, zwykle przez wiele lat, pracowali nad budową stabilnej i rozpoznawalnej marki. Uczestnictwo w projekcie ORLEN Paliwa pozwala im zachować własną tożsamość.

Dodatkowo atutami Programu Paliwa BAQ są: transparentność i nieskomplikowana umowa partnerska, a także , co szczególnie istotne, fakt, że partnerem jest silna, od lat obecna na polskim rynku marka, będąca niekwestionowanym liderem w swojej branży. Potencjał do rozwoju tego Programu jest jeszcze bardzo duży. W Polsce segment niezależnych stacji paliwowych jest bardzo silny. Jestem przekonany, że wiele z nich mogłoby na tym partnerstwie skorzystać, rozwijając swój biznes i pomnażając przychody – podkreśla Janusz Kogut, Prezes Zarządu ORLEN Paliwa.

Jak zaznacza Janusz Kogut, dla właścicieli niezależnych stacji liczy się prawdziwe partnerstwo.

Prawdziwe, czyli takie, gdzie zasady są jasne, jakość paliwa nie budzi  zastrzeżeń, a do tego dochodzi elastyczność w kształtowaniu warunków współpracy mówi.Te wszystkie czynniki budują zaufanie wśród konsumentów i przynoszą korzyści biznesowe obu stronom. Tu mogą być tylko wygrani. Dzięki dobrej współpracy, finalnie zyskuje też klient niezależnej stacji.

paliwa baq orlen logo

Artykuł powstał we współpracy z ORLEN Paliwa

Opublikowano: 10.10.2023
Aktualizacja: 10.10.2023