Rzecznik Shell: Zapotrzebowanie na AdBlue będzie rosło

Udostępnij artykuł
Komentuje Anna Papka, rzecznik prasowa Shell Polska
[SPECJALNIE DLA NAS] Trwa transformacja energetyczna, której ważną część stanowi motoryzacja. Potrzebujemy coraz więcej, coraz czystszej energii i efektywnych energetycznie paliw, które ograniczą emisję szkodliwych substancji do atmosfery i pozwolą się cieszyć czystszym powietrzem. Na rynku pojawia się coraz więcej aut w pełni elektrycznych i hybrydowych. Od dawna dużą popularnością cieszą się również samochody napędzane gazem LPG.

Warto jednak zaznaczyć, że w dalszym ciągu na rynku dominują dwa tradycyjne paliwa: benzyna i diesel. Przewidujemy, że ta tendencja może utrzymać się nawet do 2040 roku. Z uwagi na wzrastającą liczbę samochodów ciężarowych i osobowych z systemem SCR na AdBlue, spodziewamy się dalszego wzrostu zapotrzebowania na ten produkt na stacjach paliw.

Dystrybucja AdBlue ze zbiornika wprowadzana jest na stacjach, gdzie występuje zwiększony ruch samochodów ciężarowych i sprzedawane są większe ilości produktu.

Płyn AdBlue z dystrybutorów jest przeznaczony głównie do samochodów ciężarowych. Ze względu na dużą siłę strumienia, nie zaleca się korzystania z dystrybutora w samochodach osobowych. Stąd też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie AdBlue w opakowaniach o różnej pojemności stosowanych w samochodach osobowych.

Systemy SCR, w których stosowane jest AdBlue, są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia lub nieodpowiedni skład płynu, warto więc wybierać produkt od sprawdzonych dostawców. Także prawidłowe przechowywanie jest niezbędne do utrzymania wysokiej jakości produktu.

Celem Shell jest oferowanie produktów najwyższej jakości, zgodnych z obowiązującymi normami. Płyn AdBlue Shell oferowany w opakowaniach jest zgodny z normą ISO 22241-1 i posiada licencję VDA (Verband der Automobilindustrie). Nasi przeszkoleni pracownicy obecni na podjazdach stacji oferują pomoc w doborze pojemności produktu oraz bezpiecznym napełnieniu zbiornika płynem AdBlue Shell.

Dostępne opakowania AdBlue Shell na naszych stacjach to w 100 proc. bezpieczny system dozowania. Obecnie wszystkie dostępne opakowania AdBlue mają lejek zintegrowany z opakowaniem (4,7L, 10L i 20L) schowany za etykietą produktu, z przodu opakowania. Opakowanie 3,5L AdBlue Shell posiada unikalny system dozowania bez rozlania.

Komentarz powstał na potrzeby:
STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– GRUDZIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 11.02.2020
Aktualizacja: 11.02.2020