Shell: Innowacje dla transportu drogowego

Udostępnij artykuł

Mark Williams, szef downstreamu Shell powiedział: "Duża część działalności Shell jest o dostarczanie paliwa, smarów i nawet nawierzchni dróg, które umożliwiają ludziom poruszanie się przy użyciu pojazdów silnikowych. Stojąc w obliczu zmian klimatycznych i ekonomicznych, nasi klienci mogą oczekiwać od nas sposobów na oszczędzanie paliwa i mniejszą emisję CO2
Podczas gdy pojazdy napędzane prądem elektrycznym, wodorem i zaawansowanymi biopaliwami mają ogromny potencjał, nie będzie ich wystarczająco dużo, aby mieć rzeczywisty wpływ na ochronę środowiska przez kolejne dziesięć lat lub więcej. To za długo, więc musimy działać już teraz, aby uczynić transport drogowy czystszy i bardziej wydajny. My nazywamy to „Smarter Mobility”.
Nowa koncepcja Shell to przede wszystkim.:
"Inteligentne produkty”
Shell wprowadził dodatki do paliw obniżające ich zużycie w pojazdach. Produkty Shell Fuel Economy Formula są dostępne w 21 krajach. Wprowadzony w ubiegłym roku dodatek Shell FuelSave pozwala klientom zaoszczędzić nawet do jednego litra przy każdorazowym tankowaniu 50 litrów benzyny. Uszlachetnione paliwa z tej serii są dostępne w także na stacjach Shell w Polsce.
Shell wprowadza na rynek nowe produkty smarowe i innowacyjne tworzywa sztuczne, które umożliwiają producentom tworzenie lżejszych, bardziej ekonomicznych pojazdów.
"Rozsądne użycie"
Nawet najlepsze produkty nie przyniosą efektów jeśli będą stosowane w nieodpowiedni sposób. Shell uruchomił dla swoich klientów usługę flotową Fuel Save Partner, który drogą elektroniczną nadzoruje ilość przejechanych kilometrów i tankowań i rekomenduje właściwą prędkość, trasy i styl jazdy. Korzystanie z tej usługi może przynieść nawet 10 procentowe oszczędności paliwa. Shell prowadzi też kursy oszczędnej jazdy dla kierowców ciężarówek a także konkursy i inne działania promujące oszczędną jazdę.
Koncern opracował także technologię "oszczędnej" produkcji asfaltu. Nowa koncepcja pozwala na oszczędność nawet 25 procent energii przy produkcji mas bitumicznych. Nawierzchnia maże być używana już 30 minut po ułożeniu.

 

Opublikowano: 08.06.2010
Aktualizacja: 08.06.2010