Shell Polska chce dokonać koncentracji – nasze ustalenia

Udostępnij artykuł
W dniu 29. maja br. firma Shell Polska złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia części mienia spółki Elbah II. – Sprzedajemy część mienia, ale mamy zamiar kontynuować naszą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży paliw – powiedzieli w rozmowie z redakcją Petrolnet.pl przedstawiciele sieci S1, należącej do spółki Elbah II.

Zgłaszana koncentracja polegać będzie na nabyciu przez Shell Polska części mienia od spółki Elbah II – kontrolowanej przez Sławomira Sosnę.

Grupa Shell prowadzi na świecie działalność w zakresie wydobycia, produkcji i sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego, produkcji i sprzedaży produktów naftowych oraz chemikaliów, produkcji energii ze źródeł konwencjonalnych oraz ze źródeł odnawialnych. Głównym przedmiotem działalności Shell Polska, będącej członkiem Grupy Shell, jest detaliczna i hurtowa sprzedaż paliw do pojazdów silnikowych. Na koniec marca br. (wg danych POPiHN) w sieci Shell Polska działało 415 stacji.

Działalność prowadzona przez Elbah II obejmuje sprzedaż paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw, zlokalizowanych na terenie woj. śląskiego. Do spółki należy sześć stacji paliw działających pod brandem S1 zlokalizowanych w: Bytomiu (dwa obiekty), Miasteczku Śląskim, Dąbrowie Górniczej, Częstochowie i Tarnowskich Górach.

Redakcji Petrolnet.pl udało się skontaktować z przedstawicielami spółki Elbah II. Uzyskaliśmy potwierdzenie, że potencjalna transakcja będzie dotyczyć kilku stacji, jednak na tym etapie postępowania sieć S1 nie chce ujawniać, ile obiektów może zostać sprzedanych.

Przedstawiciele Shell Polska potwierdzili w rozmowie z naszą redakcją fakt złożenia wniosku do UOKiK. Na obecnym etapie postępowania firma nie chce jednak ujawniać, które lokalizacje sieci S1 byłaby skłonna przejąć.

Koncentracja podlega zgłoszeniu prezesowi urzędu, ponieważ obrót części mienia, które może stać się przedmiotem przyszłej transakcji, przekroczył na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w każdym z dwóch poprzednich lat obrotowych równowartość 10.000.000 euro.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.