Shell: Veeder Root TLS 300 w Łęcznej

Udostępnij artykuł

Stacja w Łęcznej należąca do firmy Anex Oil funkcjonowała już wiele lat. Był to jednak stary obiekt, który, jak przekonuje właściciel, nie nadawał się już do modernizacji.

W ubiegłym roku firma postanowiła zbudować nowoczesną stację paliw. Prace trwały od kwietnia do grudnia 2009 roku. Anex Oil zdecydował się na franszyzę oferowaną przez firmę Shell. W okolicy są już obiekty należące do Orlen i Lotos.

Stacja Shell w Łęcznej sprzedaje wszystkie paliwa oferowane przez Shell, łącznie w bogatą ofertą produktów premium.

ON jest zmagazynowany w zbiorniku o pojemności 50 tysięcy litrów, benzyna w zbiorniku 35 tys. l.
Olej napędowy V- Power znajduje się w zbiorniku 25 tys. l, benzyna V- Power – 25 tys. l. a produkt 100 oktanowy – V Power Racing w zbiorniku o pojemności 15 tys. litrów.

Na stacji zastosowano system monitorowania paliwa i kontroli szczelności zbiorników Veeder Root TLS 300
System posiada złącze RS 232, które umożliwia podłączenie do systemu kasowego (POS) lub PC.

Występuje w 2 podstawowych wariantach – z drukarką i bez drukarki. W wersji bez zintegrowanej drukarki, drukowanie raportów jest możliwe na dwa sposoby: korzystając z drukarki faktur systemu kasowegolub stosując drukarkę podłączoną do PC, po uprzednim zainstalowaniu programu pracującego pod Windows’em – INFORM Veeder-Root.

Do centralki TLS-300 mogą być podłączone zarówno sondy pomiarowe jak i czujniki badania szczelności przestrzeni międzypłaszczowej zbiornika 2-płaszczowego, oraz czujniki do studzienek piezometrycznych.

Dostępne są 3 rodzaje centralek TLS-300: TLS 300 6/8/5 – umożliwia podłączenie do 6 sond pomiarowych, 8 czujników jednego typu i 5 czujników innego typu, TLS 300 8 – umożliwia podłączenie do 8 sond pomiarowych (wtedy bez czujników), TLS 300 PC – bez drukarki, bez wyświetlacza, przez złącze RS 232 może być podłączona do komputera kasowego (POS) lub do PC-a (z zainstalowanym programem INFORM Veeder-Root).

Każda centralka TLS 300 posiada sygnalizację wizualną (ostrzeżenie i alarm) oraz sygnalizację dźwiękową. Przy użyciu tej centralki można też wykonać statyczny test szczelności zbiornika. Tak jak w przypadku centralki TLS 2, współpracujące z TLS-300 sondy są wyposażone w 2 pływaki – dolny do wody, a górny do paliwa.

Jak zapewnia producent, jest to idealne rozwiązanie kompletnego systemu dla każdej stacji paliw.
 

Opublikowano: 07.06.2010
Aktualizacja: 07.06.2010