Sieć stacji Avia wprowadza możliwość zapłaty za paliwo przy dystrybutorze

Udostępnij artykuł

Sieć stacji Avia, zarządzana przez Grupę Unimot, wprowadza na swoich stacjach możliwość bezdotykowych płatności za paliwo przy dystrybutorze za pomocą aplikacji mobilnej Spark. Aplikacja pozwala na szybkie płatności z wykorzystaniem kodu QR, po których klient otrzymuje automatycznie na swoje konto e-paragon fiskalny lub e-fakturę. Wkrótce system będzie również zintegrowany z kartą flotową Avia.

avia spark platnosc

Płatności przy dystrybutorze z aplikacją Spark są już możliwe na stacjach Avia w Grzegorzewie, Małkini, Poznaniu (Juraszów) i Gorzowie Wielkopolskim, a funkcjonalność dostępna będzie sukcesywnie na kolejnych stacjach. Unimot planuje, by była ona dostępna na wszystkich stacjach Avia zarządzanych bezpośrednio przez Grupę, będzie również zachęcał swoich franczyzobiorców do wprowadzenia tej funkcjonalności na stacjach partnerskich.
Sam proces płatności jest dla klienta prosty i intuicyjny. Po zatankowaniu paliwa na wybranej stacji wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na dystrybutorze i zatwierdzić płatność w Spark. Zatwierdzenie w aplikacji kończy transakcję i kierowca może ruszyć w dalszą trasę.

Naszym celem jest, by stacje Avia były jak najbardziej przyjazne klientom. Część z nich oczekuje rozbudowanej oferty sklepowej, a część chce po prostu zatankować i szybko zapłacić. Teraz będzie to możliwe już przy dystrybutorze, dzięki współpracy z naszym partnerem – dostawcą systemu i aplikacji Spark. W rozwoju sieci Avia stawiamy na innowacyjne rozwiązania, dlatego cieszę się, że dzisiaj możemy pochwalić się kolejnym usprawnieniem, które podnosi atrakcyjność naszej sieci – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią Avia w Polsce i w Ukrainie, Grupa Unimot.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2023
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT okladka

Wdrożenie płatności Spark na stacjach Avia cieszy nas z dwóch powodów. Pierwszy z nich to rozszerzenie usług płatności w aplikacji dla naszych użytkowników, zwłaszcza kierowców, którzy mogą też opłacać bilety e-TOLL w aplikacji. Drugi związany jest z innym kluczowym obszarem naszego biznesu, czyli e-paragonem. Projekt na stacjach Avia jest pierwszą w Polsce implementacją e-paragonu fiskalnego w handlu stacjonarnym. W efekcie oferujemy klientom płynny proces płatniczy połączony z wydaniem e-dokumentu w jednej aplikacji, co tworzy spójne i bardzo wygodne rozwiązanie – dodaje Cezary Pierzan, prezes zarządu Spark.

Spark to aplikacja mobilna służąca do szybkich i wygodnych płatności. Użytkownik aplikacji może zapłacić za paliwo na stacji bezpośrednio przy dystrybutorze, opłacić bilety autostradowe e-TOLL czy przekazać darowiznę na wybraną organizację charytatywną.

źródło: Unimot

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 13.04.2023
Aktualizacja: 13.04.2023