Stacje eMila zmienią brand na Moya express

Udostępnij artykuł
[NASZ NEWS! TYLKO U NAS!] Jak udało się ustalić redakcji Petrolnet.pl, pierwsza stacja eMila zostanie włączona do sieci Moya już 10 listopada br. Przejęte stacje samoobsługowej sieci będą działały pod marką Moya express – jednak na rozpoczęcie procesu rebrandingu będzie trzeba poczekać co najmniej do marca 2021 roku.

W przyszły wtorek Moya przejmie formalnie pierwszą stację eMila (w Łodzi) – zostanie ona włączona do sieci 10 listopada br. Średnio tygodniowo do sieci będą włączane 3 kolejne placówki kupione od firmy BM Reflex, dotychczasowego operatora sieci eMila.

Przejęcie stacji eMila do sieci Moya jest złożonym i długotrwałym procesem. Włączanie stacji do systemów sieci Moya odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem zaplanowanym od 10 listopada 2020 r. do końca lutego 2021 r. Marka i barwy stacji eMila będą obecne na rynku jeszcze przez pewien czas.

– Rebranding, czyli zmiana barw z eMila na Moya, zaplanowany jest na cały 2021 rok. Wówczas systematycznie stacje te będą przyjmowały granatowo-białe barwy Moya. Nie zmieni się format tych obiektów – pozostaną one samoobsługowe – z ofertą skierowaną zarówno do klientów detalicznych, jak i biznesowych – powiedział naszej redakcji Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych sieci Moya, członek zarządu Anwim. – Chciałem zaznaczyć, że realizacja tak dużego wyzwania operacyjnego nie byłaby możliwa bez doświadczenia i wiedzy wielu osób oraz ciężkiej pracy całego naszego zespołu. Sukces tego przedsięwzięcia to właśnie ich zasługa  – dodał Filip Puchalski.

Moya express to nowy typ stacji w portfolio Anwim, który zadebiutuje na rynku w 2021 roku. Przedstawicielom spółki zależy na spójności wizerunku i sieci, a równocześnie firma chciałaby odróżnić samoobsługowe stacje przejęte od BM Reflex od pozostałych. Nowa nazwa ma się kojarzyć z szybką obsługą i bezpiecznym tankowaniem – wartościami, które stały się szczególnie ważne dla klientów w dobie pandemii.

Do momentu wydania poszczególnych stacji eMila nowemu właścicielowi, będą one funkcjonowały w sposób dotychczasowy. Oznacza to, że karty eMila będą akceptowane na stacjach do dnia poprzedzającego dzień przejęcia danej stacji przez sieć Moya.

Przypomnijmy, że sieć samoobsługowych stacji paliw, dotychczas funkcjonująca pod marką eMila, zmieniła właściciela, którym od 15 października 2020 r. jest spółka Anwim – operator sieci Moya.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.