Tradis: Długie przygotowania do umowy z Orlenem

Udostępnij artykuł

Możliwość sprawnej obsługi ogólnopolskich podmiotów była jednym z celów przyświecających procesowi integracji segmentu dystrybucji Emperii. Po wdrożeniu jednolitego systemu informatycznego i operacyjnego oraz ujednoliceniu standardów obsługi Tradis zamienił się w giganta polskiej dystrybucji.

Umowa z PKN Orlen to pierwszy przykład wykorzystania skali spółki do współpracy z tego typu firmami, działającymi na terenie całego kraju. Dla Orlenu ogromne znaczenie miał także oferowany przez Tradis nowoczesny system elektronicznych zamówień, znacznie ułatwiający codzienną współpracę oraz doświadczenie spółki w obsłudze serwisowej, z dowozem do klienta.

– Rozmowy trwały kilka miesięcy. Decyzja zarządu Orlenu jest ich efektem. Cieszę się, możemy współpracować. PKN Orlen wymaga najwyższych standardów obsługi, a Tradis chce być liderem kosztowym i jakościowym dystrybucji w Polsce – mówi Jarosław Wawerski, prezes zarządu Tradisu.

Od 1 czerwca Tradis obsługuje ponad 1400 stacji benzynowych PKN Orlen poprzez osiem nowoczesnych Centrów Dystrybucji, zlokalizowanych w Stargardzie Szczecińskim, Poznaniu, Wrocławiu, Będzinie, Białymstoku, Lublinie, Błoniu i Gdańsku.

PKN Orlen jest jedną z kluczowych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada największą w Europie Centralnej sieć stacji paliw zlokalizowaną w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie. Koncern zajmuje się przerobem ropy naftowej na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne. Zarządza też siedmioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie.

Spółka Tradis reprezentuje segment dystrybucji Grupy Handlowej Emperia. Powstała w 2008 r. Głównym celem jej powołania była integracja segmentu dystrybucji Emperii, działającego wcześniej w ramach kilku podmiotów (Eldorado, BOS, DLS, Sygel-Jool, Alpaga-Xema, Sydo i Ekspres Podlaski). Dziś Tradis to jedna z największych ogólnopolskich spółek dystrybucyjnych. Jej działalność zorganizowana jest w ramach ośmiu makroregionów, skupiających nowoczesne centra dystrybucji i samoobsługowe oddziały cash&carry. W całym kraju Tradis zatrudnia łącznie 4,6 tysiąca osób.
 

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010