Wiceprezes Lotos Paliwa: Nasze działania w trakcie pandemii były szybkie i skuteczne

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS! RAPORT 2020!] Komentarz, którego autorem jest Sebastian Bojemski, wiceprezes zarządu ds. handlu spółki Lotos Paliwaukazał się na łamach publikacji STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020

Ostatnie 12 miesięcy były dla spółki Lotos Paliwa okresem zrównoważonego rozwoju w zakresie sprzedaży paliwowej oraz czasem wyzwań, jakie postawiła przed spółką sytuacja epidemii. Pomimo trudnych tygodni lockdownu w szerszej, rocznej perspektywie założenia stojące przed zespołem odpowiedzialnym za sprzedaż detaliczną paliw zostały zrealizowane.

Nasze działania w trakcie pandemii były szybkie i skuteczne. Priorytetem było zapewnienie ciągłości sprzedaży przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, które zabezpieczały naszych pracowników i klientów stacji. Jako sieć stacji Lotos staliśmy się przykładem jak szybko i skutecznie działać w takich sytuacjach jak COVID19. Klienci i pracownicy stacji szybko docenili kierunek naszego działania.

W końcówce ubiegłego roku i na początku obecnego, pomimo dobrej krajowej koniunktury i wciąż rosnącej sprzedaży detalicznej w Polsce, podjęliśmy dodatkowe działania, mające na celu stworzenie narzędzi i produktów zachęcających do korzystania z sieci stacji Lotos. Miały one wymierny wpływ na wzrost sprzedaży i większą lojalność naszych klientów wobec marki Lotos.

Podstawowe działanie skupione było na rozszerzeniu oferty dla firm i małych przedsiębiorców, poprzez stworzenie dedykowanych produktów dla tego segmentu klientów.

Warto tu wyróżnić nowy, wprowadzony w lutym 2020 r., produkt, jakim jest karta Lotos Biznes dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Klienci z sektora MMŚP zawierają umowy dzięki uproszczonym procedurom – kartę można założyć podpisując umowę zdalnie. Jest możliwe również wybranie wariantu: bezgotówkowego, przedpłaconego i gotówkowego.

Wśród posiadaczy karty gotówkowej powodzeniem cieszy się program „Tankuj Taniej z kartą Lotos Biznes”. Umowę na ten typ karty Lotos Biznes można zawrzeć bezpośrednio na stacji i cieszyć się korzyściami wynikającymi z jej posiadania: atrakcyjnymi rabatami lub możliwością otrzymywania zbiorczej e-faktury. Klienci programu „Tankuj Taniej” doceniają jasne i przyjazne dla użytkowników zasady korzystania z kart – brak jakichkolwiek opłat oraz brak progu minimalnych odbiorów.

Klientom biznesowym, którzy jednocześnie są pracodawcami, Lotos proponuje unikatowe rozwiązanie – kartę pracowniczą Lotos Biznes. Dzięki niej, pracodawca może zapewnić swoim pracownikom możliwość tankowania paliwa w niższych cenach na stacjach sieci Lotos. To prosty i całkowicie bezkosztowy sposób na poszerzenie pakietu pozapłacowych korzyści zatrudnienia w danej firmie. Z naszego rozwiązania korzysta już wielu największych pracodawców w Polsce. Propozycja ta spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem przez pracowników.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Warto podkreślić, iż karta Lotos Biznes czwarty rok z rzędu została uznana za najlepszą kartę paliwową w Polsce. Tak zdecydowali specjaliści i menadżerowie z branży flotowej w trakcie trwających przez kilka miesięcy plebiscytów internetowych „Fleet Derby 2017”, „Fleet Derby 2018” „Fleet Derby 2019” oraz „Fleet Derby 2020”.

Spółka posiada obecnie 507 stacji paliw w całym kraju, co stawia ją na trzecim miejscu pod względem liczby stacji paliw w Polsce. Lotos jest również wiceliderem w segmencie MOP w Polsce. Cały czas realizujemy plany związane z otwieraniem kolejnych stacji.

Rozwój sieci stacji paliw koncentruje się na uzupełnianiu tzw. luk lokalizacyjnych oraz pozyskiwaniu i uruchamianiu lokalizacji gwarantujących ponadprzeciętny potencjał sprzedażowy. Mamy obecnie określone kierunki rozwoju sieci stacji paliw zarówno w kanale CODO, jak i DOFO. Wierzymy również, że atrakcyjność naszej oferty franczyzowej będzie przynosiła wymierne efekty i przyczyni się również do rozwoju tego segmentu stacji.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 12.11.2020
Aktualizacja: 12.11.2020