Zielona energia w ładowarkach GreenWay

Udostępnij artykuł
Już od 1 lutego 2020 r. elektryczni kierowcy korzystający z ładowarek GreenWay, będą uzupełniać baterie swoich aut ekologiczną, zieloną energią.

Na mocy umowy z Tauron Sprzedaż, we wszystkich ładowarkach GreenWay (zarówno już obecnych, jak i nowo przyłączanych) zasilanych bezpośrednio z sieci operatorów dystrybucyjnych, popłynie certyfikowana energia wytwarzana w źródłach odnawialnych, przede wszystkim Małych Elektrowniach Wodnych (MEW).

Zmiana rodzaju energii wykorzystywanej do zasilania pojazdów elektrycznych odbywać się będzie stopniowo. Jako pierwsze na zieloną energię przejdą istniejące ładowarki podłączone bezpośrednio do sieci OSD Tauron, następnie sukcesywnie proces będzie dotyczył pozostałych stacji należących do innych dystrybutorów, gdzie GreenWay będzie zmieniać dostawcę energii. W efekcie wszystkie stacje bezpośrednio podłączone do sieci OSD będą w 100 proc. zasilane zieloną energią. Proces będzie też dotyczył wszystkich nowych stacji, które powstają, a będą przyłączane bezpośrednio do sieci operatorów systemów dystrybucyjnych.

Zielona energia jest już wykorzystywana w słowackiej części sieci GreenWay – tam wszystkie stacje ładowania podłączone bezpośrednio do sieci dystrybucji energii zasilają elektryki czystą energią. Dotyczy to także wszystkich nowo powstających ładowarek.

– Im czystsza jest energia zasilająca elektromobilność, tym większe są ekologiczne korzyści płynące z używania samochodów elektrycznych. Czasem rodzaj energii użytej do zasilania elektryków jest podstawą ich krytyki. Kiedy jednak zmienia się miks energetyczny na rzecz energii czystej, argument ten traci na znaczeniu. Dlatego stopniowo dążymy do sytuacji, w której wszędzie, gdzie jest to techniczne możliwe, wszystkie nasze stacje podłączone bezpośrednio do sieci OSD będą miały zawarte umowy ze sprzedawcami oferującymi „zieloną” energię – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

W 100 proc. zielona energia dostarczona przez Tauron dostępna jest w ramach produktu EKO Premium. Ładowarki GreenWay zasilane zieloną energią zostaną odpowiednio oznakowane, a elektromobilni klienci firmy znajdą również informacje o ekologicznym pochodzeniu energii na poszczególnych ładowarkach w aplikacji mobilnej.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– PAŹDZIERNIK-LISTOPAD 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 19.12.2019
Aktualizacja: 19.12.2019