43 stacje w programie “Złota Kropla”

Udostępnij artykuł

Program skierowany jest w głównej mierze do operatorów niezależnych a jego celem jest przekonanie kierowców, że dobre jakościowo paliwo można kupić nie tylko na stacjach koncernowych. Złota Kropla ma być również informacją o tym, że obiekt oferuje wysoką jakość obsługi.

Warunkiem jaki Izba stawia podmiotom zainteresowanym korzystaniem z logo "Złotej Kropli" jest członkowstwo w PiPP. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy spełniają ten warunek mogą przesyłać swoje zgłoszenia. Przeciętnie raz na dwa miesiące zbiera się kapituła, która na podstawie nadesłanej dokumentacji i przeprowadzonych rozmów podejmuje decyzje dotyczącą przyjęcia kandydata do programu.

W przypadku grupy Huzar każdy uczestnik tej sieci zobligowany jest do uczestnictwa w programie Złota Kropla. – Zasada ta obowiązuje od końca 2008 roku. Informacja o programie jest umieszczana na stacjach paliw. Dotychczasowo przeprowadzone badania w ramach programu Złota Kropla potwierdziło, iż na stacjach paliw Huzara sprzedawane jest paliwo najwyższej jakości – mówi Ireneusz Jabłonowski, prezes spółki PolPetro.

Polska Izba Paliw Płynnych jest organizacją samorządu gospodarczego. Została powołana w 1991 r. przez przedsiębiorców polskiego, prywatnego sektora paliwowego. Obecnie zrzesza ponad 300 firm operujących w różnych segmentach rynku paliw, głównie w handlu detalicznym i hurtowym. Członkami Izby są także usługodawcy, dostawcy urządzeń, projektanci oraz rzeczoznawcy współpracujący z branżą paliwową.

Instytucja współpracuje z organizacjami z innych państw o bliźniaczym profilu działalności. Jest członkiem UPEI (Union of European Petroleum Independents) – Stowarzyszenia Europejskich Niezależnych Operatorów Paliwowych oraz ECFD (European Conference of Fuel Distributors) – Europejskiej Konferencji Dystrybutorów Paliw.
 

Opublikowano: 20.05.2010
Aktualizacja: 20.05.2010