6 lutego Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy w Orlenie

Udostępnij artykuł

Rozpoczynają się zmiany w spółkach Skarbu Państwa. W tym tygodniu odbędą się pierwsze walne zgromadzenia akcjonariuszy. To one podejmą decyzję o ewentualnych zmianach i wymienią zarządy w państwowych firmach. Pierwsze decyzje już we wtorek 30 stycznia.

orlen daniel obajtek

W przypadku Orlenu walne zgromadzenie akcjonariuszy zaplanowane jest na 6 lutego i to ono przesądzi o dalszych losach osób, które w ostanich latach zarządzały płocką firmą.

W grudniu z rady nadzorczej Orlenu odwołano Janinę Goss, jedną z najbardziej zaufanych osób prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei 25 stycznia minister aktywów państwowych oddelegował do rady nadzorczej Wojciecha Popiołka. W wyniku decyzji NWZA ze stanowiskiem może się także pożegnać przewodniczacy RN Orlenu Wojciech Jasiński, który w latach 2015-2018 był prezesem koncernu. Wydaje się, że przesądzony jest także los prezesa zarządu Daniela Obajtka. Prezes Obajtek jeszcze przed zmianą władzy zapewniał, że odejdzie sam ze stanowiska.

Nie trzeba mi będzie nawet dziękować. Mam swój honor i mam swoją godność – deklarował przed 15 października D. Obajtek.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

Ale od czasu wyborów nadal zasiada w fotelu prezesa firmy. Kto może być jego następcą? Wśród kandydatów wymieniano m.in. Roberta Soszyńskiego, byłego prezesa PERN oraz Elżbietę Bieńkowską, ale żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

źródło: inf. własna

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 29.01.2024
Aktualizacja: 29.01.2024